Pierścionek zaręczynowy z jakim kamieniem? Diament czy cyrkonia?

Pierścionek zaręczynowy z diamentem

Najbardziej popularnym i rozpowszechnionym kamieniem zdobiącym pierścionki zaręczynowe jest oszlifowany diament czyli brylant. Pierścionek zaręczynowy z brylantem był i będzie najbardziej klasycznym z kamieni naturalnych wykorzystywanych w pierścionkach zaręczynowych. To również najtwardszy z kamieni szlachetnych wykorzystywany w pierścionkach zaręczynowych. Jeśli Twoja narzeczona jest tradycjonalistką to wiedz, że pierścionek zaręczynowy z brylantem będzie dla niej trafionym pomysłem.

Pierścionek zaręczynowy z kolorowym kamieniem szlachetnym

Jeśli natomiast przypuszczasz, że pierścionek z brylantem to nie jest biżuteria jaka spodoba się Twojej narzeczonej, to masz jeszcze kilka możliwości. W świecie kamieni jubilerskich dużo się ostatnio zmieniło. Wśród pierścionków zaręczynowych coraz częściej widać kolorowe kamienie szlachetne. Brylant to nie jedyny kamień szlachetny jaki osadza się w pierścionkach zaręczynowych. Możesz zdecydować się na inny kamień szlachetny. Pierścionki zaręczynowe z szafirem, topazem, szmaragdem bądź rubinem są coraz bardziej popularne.  Pierścionki zaręczynowe z kolorowym kamieniami szlachetnymi mają wiele korzyści. Jedną z zalet może być fakt, że możesz kupić swojej narzeczonej pierścionek z kamieniem w jej ulubionym kolorze. Weźmy na przykład niebieskie kamienie takie jak szafiry bądź topazy. Są to dwa najczęściej wybierane kamienie szlachetnymi zaraz za brylantami.

Pierścionek zaręczynowy z cyrkonią

Zastanawiając się nad zakupem pierścionka zaręczynowego musisz pamiętać, żeby NIE kupować pierścionka zaręczynowego z cyrkonią. Szczerze odradzam zakup pierścionka zaręczynowego z cyrkonią (często nazywaną podróbką brylantów)! Nawet jeśli środki finansowe nie pozwalają Ci na zakup drogiego pierścionka zaręczynowego, to wybierz delikatny pierścionek z drobnym kamieniem, ale tylko szlachetnym np. szafirem bądź topazem, ale nie cyrkonią. Takie pierścionki z kolorowymi kamieniami szlachetnymi mają niższą cenę od pierścionków z brylantami, ale nie są “podróbką” brylantów.

 

Pierścionek zaręczynowy z jakim kamieniem- z jednym czy wieloma kamieniami?

Klasycznym pierścionkiem zaręczynowym jest taki z jednym centralnie umieszczonym brylantem. Są też wielokamieniowe pierścionki z jednym dużym kamieniem i mniejszymi kamieniami po boku bądź pierścionki z samymi drobnymi kamieniami zdobiącymi pierścionek. Pierścionek jednokamieniowy z jednym dużym brylantem będzie często droższy od pierścionka z kilkunastoma mniejszymi brylantami (nawet jeśli masa kamieni w jednym i w drugim pierścionku będzie taka sama). Im większy brylant tym droższy pierścionek. To ile kamieni będzie miał pierścionek zaręczynowy zależy już od Twojego indywidualnego gustu. Zwróć jednak uwagę na to, że duże centralnie umieszczone kamienie są wystające i mogą haczyć w przyszłości o ubrania. Im bardziej schowany kamień tym mniej będzie narażony na przyszłe zahaczenia, otarcia czy uderzenia.

Jeśli już mowa o bezpieczeństwie brylantu to pamiętaj też o ilości łapek trzymających kamień. Chodzi o to żeby jak najwięcej łapek trzymało brylant. Im więcej łapek trzyma brylant tym ten drogocenny kamień jest bezpieczniej oprawiony i zabezpieczony przed wypadnięciem. Polecamy te modele pierścionków zaręczynowych, które mają więcej niż 4 łapki w oprawie kamienia.

 

Pamiętaj!

Pierścionek zaręczynowy powinien być z naturalnym kamieniem. Nie kupuj pierścionka z cyrkonią.

 

Przeczytaj też nasze inne artykuły dotyczące zakupu pierścionka zaręczynowego. Dzięki nim będziesz wiedział gdzie najlepiej zacząć poszukiwania idealnego pierścionka, kupisz go w odpowiednim czasie, trafisz w dobry rozmiar i nie przepłacisz za zakup.

  1. Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?
  2. Jak kupić pierścionek zaręczynowy nie znając rozmiaru?
  3. Kiedy kupić pierścionek zaręczynowy?
  4. Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?
  5. Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?
  6. Czy dziewczyna może wybrać pierścionek zaręczynowy?