Kiedy najlepiej kupić pierścionek zaręczynowy?

Często wybór konkretnego modelu pierścionka nie jest wcale prosty. Możesz oblecieć kilka galerii wzdłuż i wszerz i nie znaleźć tego jedynego wzoru. Inny scenariusz może być też taki, że znajdziesz piękny pierścionek, ale okaże się, że nie jest w tym rozmiarze co trzeba. Główną konsekwencją takich sytuacji jest wydłużony czas oczekiwania na pierścionek. W takim razie kiedy kupić pierścionek zaręczynowy?  Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie, przeczytaj poniższe scenariusze, z jakimi możesz się spotkać w trakcie wybierania pierścionka zaręczynowego:

Jeśli:

     – chcesz kupić pierścionek, który znalazłeś u jubilera, ale potrzebujesz żeby był w innym rozmiarze

bądź

     – chcesz kupić pierścionek, którego żaden ze znanych Ci jubilerów nie ma w ofercie

to musisz złożyć zamówienie na pierścionek. A wtedy musisz liczyć się z tym, że czas oczekiwania na nowy pierścionek to od 2 tyg. do 3 miesięcy. Takie nieprzewidziane sytuacje sprawiają, że wielu mężczyzn decyduje się na zakup innego pierścionka niż ten, który spodobał im się najbardziej. Kupują ten, który aktualnie jest dostępny. Chcąc uniknąć takiej sytuacji zaplanuj zakup pierścionka zaręczynowego odpowiednio wcześnie. W takim przypadku kiedy kupić pierścionek zaręczynowy? Odpowiedź brzmi: na bezpieczne 4 miesiące przed planowanym dniem zaręczyn.

Kiedy kupić pierścionek zaręczynowy jeśli planuję oświadczyć się na wyjeździe?

Jeśli zarezerwowałeś już wyjazd, w trakcie którego chcesz się oświadczyć, a nie zacząłeś jeszcze szukać pierścionka zaręczynowego, to działaj szybko – leć czym prędzej po pierścionek zaręczynowy!

Może się bowiem zdarzyć, że przed planowanym wyjazdem nie uda Ci się zdobyć wymarzonego modelu pierścionka. W takiej sytuacji masz 2 wyjścia:

     – kupić inny pierścionek, oświadczyć się w trakcie planowanego wyjazdu i pogodzić się z faktem, że przez resztę życia Twoja ukochana będzie nosić inny pierścionek niż ten, który podobał Ci się najbardziej;
     – złożyć zamówienie na wymarzony pierścionek i oświadczyć się w innym czasie niż planowałeś.

Kiedy kupić pierścionek zaręczynowy przez Internet?

Zakup pierścionka zaręczynowego przez Internet jest coraz częściej wybieraną formą zakupu. Jest to bardzo wygodny sposób, gdyż można szybciej przejrzeć większą ilość wzorów pierścionków zaręczynowych. Odpowiadając na pytanie kiedy kupić pierścionek zaręczynowy przez Internet, powiem, że również na 4 miesiące przed zakupem.

Dlaczego? Ponieważ w przypadku kupna pierścionka przez Internet możesz zauroczyć się zdjęciem, które jest wymuskane i przerobione, ale niestety nie oddaje realnego wyglądu pierścionka, jaki otrzymasz w rzeczywistości. Jeśli nie spodoba Ci się pierścionek zaręczynowy, który kupiłeś przez Internet, to zawsze możesz go zwrócić. To jednak wydłuża termin wyboru pierścionka zaręczynowego. Nie chcę Cię zniechęcić do zakupu pierścionka zaręczynowego przez Internet, a jedynie uprzedzić o 2 rzeczach:

 

 

  • Żeby w miarę możliwości wystrzegać się kupna pierścionka zaręczynowego na podstawie “idealnych zdjęć” w Internecie;
  • Żeby nie kupować pierścionka zaręczynowego na ostatnią chwilę przed planowaną datą zaręczyn.


Więcej na ten temat zakupu pierścionka zaręczynowego przez Internet…

…piszę w artykule Gdzie najlepiej kupić pierścionek zaręczynowy.

W naszym sklepie jubilerskim online realizujemy każde zamówienie. Nie ma pierścionka, którego byśmy nie zrobili. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nie produkujemy pierścionków od ręki. Jeśli jesteś w stanie poczekać od 2 tygodni do 3 miesięcy ( w zależności od modelu pierścionka ) to wiedz, że możesz mieć taki pierścionek jaki tylko sobie zamarzysz.

Pamiętaj!

Najbezpieczniej jest zacząć poszukiwania pierścionka zaręczynowego na 4 miesiące przed planowaną datą zaręczyn!

 

Przeczytaj też nasze inne artykuły dotyczące zakupu pierścionka zaręczynowego. To kompletna wiedza jaką powinieneś posiadać przed zakupem pierścionka zaręczynowego. Po lekturze tych artykułów już nic Cię nie zaskoczy! Dzięki nim kupisz wymarzony pierścionek zaręczynowy dla swojej dziewczyny!

  1. Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?
  2. Jak kupić pierścionek zaręczynowy nie znając rozmiaru?
  3. Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?
  4. Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?
  5. Pierścionek zaręczynowy z jakim kamieniem?
  6. Czy dziewczyna może wybrać pierścionek zaręczynowy?