Zrozumiała dla wszystkich jest symbolika pierścionka noszonego na palcu serdecznym. Każdy wie na którym palcu powinna znaleźć się obrączka ślubna lub pierścionek zaręczynowy. Jednak czy wiecie jakie znaczenie mają pierścionki na poszczególnych palcach? Jeśli nie to zapraszamy do lektury.

 

Odwiedź sklep KINGY.PL

 

Co oznacza pierścionek na kciuku?

W starożytnej Grecji pierścionek noszony na kciuku był talizmanem, który miał gwarantować siłę, zdrowie i witalność. Obecnie ta symbolika zatarła się i jest on głównie deklaracją ze strony osób homoseksualnych, szczególnie wśród kobiet. Spotkać się możemy również z opinią, że osoby noszące pierścionek na kciuku są otwarte na świat oraz temperamentne.

Co oznacza pierścionek na palcu wskazującym?

Sięgając czasów historycznych pierścionek noszony na palcu wskazującym przez biskupów miał oznaczać wysoki status społeczny. Wśród Żydów pierścionek na palcu wskazującym był historycznie zarezerwowany dla obrączki ślubnej.

Obecnie osoby noszące złote pierścionki na palcu wskazującym robią to głównie w celu podkreślenia swojej zamożności lub pozycji.

Co oznacza pierścionek na palcu środkowym?

W przypadku pierścionków noszonych na środkowym palcu historyczne informacje znajdziemy w chińskiej koncepcji yin i yang. Według niej pierścionki noszone na środkowym palcu mają pomóc w znalezieniu życiowej równowagi i odróżnianiu dobra od zła.

Palec środkowy jest coraz chętniej zdobiony przy użyciu złotych lub srebrnych pierścionków. Według psychologów noszą go osoby chcące poprawić poczucie własnej wartości oraz podnieść pewność siebie.

Co oznacza pierścionek na palcu serdecznym?

Najbardziej znana symbolika noszenia pierścionka na palcu serdecznym oznacza osobę zaręczoną. Po ceremonii ślubnej również na nim znajdzie się obrączka.

Jeśli chodzi o wybór dłoni na pierścionek zaręczynowy to pisaliśmy już o tym w naszym artykule „Pierścionek zaręczynowy na którym palcu i ręce”.

W przypadku pierścieni herbowych, czy sygnetów również praktykuje się noszenie ich na palcu serdecznym.

Co oznacza pierścionek na małym palcu?

Jeszcze do XIX- XX wieku to właśnie na małym palcu najczęściej noszono biżuterię rodową. Widać ją również na plakatach promujących III część Ojca Chrzestnego. Był to również symbol władcy.

Obecnie zazwyczaj pierścionek na małym palcu oznacza przynależność do grupy, nie zawsze działającej w pełnej zgodzie z prawem lub otwartość seksualną.

Jak zapewne większość z Was zaobserwowała w naszym społeczeństwie symbolika noszenia pierścionków zanika. Jedynie obecność biżuterii na palcu serdecznym jest wciąż powszechnie rozpoznawalnym symbolem.

Jeśli znacie więcej znaczeń pierścionków noszonych na poszczególnych palcach podzielcie się z nami w komentarzach, a jeśli zastanawiacie się jak zmierzyć rozmiar pierścionka to zapraszamy tu.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą naszego sklepu z biżuterią Kingy.pl gdzie posiadamy przeróżne wzory ciekawych pierścionków, które można nosić na każdym palcu.