Nigdy nie pamiętałam na którym palcu nosić pierścionek zaręczynowy. Mamy tylko dwie dłonie, a mimo to pytania w stylu “Pierścionek zaręczynowy na którym palcu i ręce nosić“ bądź “pierścionek zaręczynowy gdzie nosić” przysparzają nam wiele kłopotów. Powiem szczerze, że ja sama długo nie mogłam zapamiętać, gdzie nosić pierścionek zaręczynowy. Mimo, że od lat jestem związana z zawodem jubilera, to miałam problemy, żeby mi się to nie myliło. Jak już sobie przypomniałam, to później znów szybko zapominałam 😛 Tak już było, że temat “Pierścionek zaręczynowy na którym palcu i ręce”  – szybko uciekał mi z głowy.

Wszystko się zmieniło, kiedy dowiedziałam się o pewnej prostej zasadzie, dzięki której już raz na zawsze zapamiętałam, na którym palcu i ręce nosić pierścionek zaręczynowy.

Metoda jak raz na zawsze zapamiętać na którym palcu i ręce nosić pierścionek zaręczynowy

Jest to tzw. zasada ważności. Jedna prosta zasada dzięki której na pytanie “Pierścionek zaręczynowy na którym palcu i ręce nosić “zawsze odpowiem prawidłowo. Czym więc jest ta “zasada ważności”? Otóż w zdecydowanej większości jesteśmy praworęczni. Przeważnie to prawą ręką wykonujemy najważniejsze czynności. Prawą ręką się witamy, podpisujemy, zgłaszamy, wskazujemy itp. To prawa ręka jest tą, która jest dla nas ważniejsza, bo przeważnie robimy nią ważniejsze rzeczy niż lewą.

 

 

na której ręce i palcu nosić pierścionek zaręczynowy

 

Pierścionek zaręczynowy na której ręce nosić

Jako że prawa ręka jest dla nas ważniejsza to nosimy też na niej najważniejsze pierścionki. Kiedy dostajemy ten najważniejszy pierścionek od naszego mężczyzny, to zakładamy go na najważniejszą rękę. Ten pierścionek ma być wywyższony nad innymi pierścionkami – ma się wyróżniać. Dlatego też nosimy go na najważniejszej ręce – czyli prawej.

 

Pierścionek zaręczynowy na którym palcu nosić

Z pytaniem “na którym palcu nosić pierścionek zaręczynowy?” jest bardzo podobnie. Pierścionek zaręczynowy jest symbolem Waszej miłości. Ma przypominać o Waszym uczuciu i bliskości Waszych serc. Dlatego też nosimy go na palcu serdecznym – tym najważniejszym dla naszego serca. Musisz więc zapamiętać, że pierścionek najbliższy Twojemu sercu nosisz na palcu serdecznym. To taka gra słów, ale dzięki temu zapada w pamięć:)

 

UWAGA!

Metoda ważności nie tłumaczy tradycji, wierzeń czy innych poważnych kwestii. Metoda ważności jest jedynie prostą metodą, dzięki której poprzez skojarzenie raz na zawsze zapamiętasz na którym palcu i ręce nosić pierścionek zaręczynowy.

 

Zobacz też nasze inne artykuły o podobnej tematyce:

Jak kupić pierścionek zaręczynowy nie znając rozmiaru?

Kiedy kupić pierścionek zaręczynowy?

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy z jakim kamieniem?

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Czy dziewczyna może wybrać pierścionek zaręczynowy?