Ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na zakup pierścionka zaręczynowego?

Jeśli zastanawiasz się ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy to dobrze trafiłeś. W Internecie możesz znaleźć informacje o tym ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy pochodzące z przeróżnych źródeł. My natomiast piszemy na ten temat korzystając z naszego jubilerskiego doświadczenia. Sprzedajemy pierścionki zaręczynowe od lat i widzimy jakie trendy występują w modelach, rodzajach kamieni, kolorze złota, ale też cenach pierścionków zaręczynowych. To bardzo mądre rozeznać się w tym temacie jeszcze zanim zaczniesz poszukiwania konkretnego modelu pierścionka. Taka taktyka uchroni Cię przed przeznaczeniem zbyt dużej kwoty na zakup pierścionka zaręczynowego. Przejdźmy w takim razie do konkretów i odpowiedzmy sobie na pytanie ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Budżet jaki musisz przeznaczyć na zakup pierścionka zaręczynowego zależy w zasadzie tylko i wyłącznie od Ciebie. Plotka o tym, że pierścionek zaręczynowy powinien kosztować równowartość dwóch Twoich pensji jest sprytnym chwytem marketingowym rozpropagowanym przez wielkie koncerny jubilerskie. Tak naprawdę pierścionki zaręczynowe znajdziesz już od 500zł! Najwięcej sprzedaje się pierścionków w granicach 1500-5000zł. To czy pierścionek zaręczynowy będzie kosztował 500zł czy może 5000zł zależy głównie od jednego parametru.

Od czego zależy cena pierścionków zaręczynowych?

Cena pierścionków zaręczynowych zależy w głównej mierze od rodzaju i wielkości kamieni. Wielkość kamieni jest różnie opisywana. Najczęściej jako masa, karaty bądź ct. Ilość karatów to główny czynnik, który zwiększa koszt pierścionka zaręczynowego.

 

Warto wiedzieć, że jeden duży brylant będzie zdecydowanie droższy od kilkunastu małych brylantów.

Drugim czynnikiem, który wpływa na cenę pierścionka zaręczynowego jest masa złota z jakiej wykonany jest pierścionek oraz od jego próby (tak jak i w każdym innym złotym pierścionku). Nie można również pominąć czynnika jakim jest długość wykonywania danego wzoru.

Pierścionki zaręczynowe z kamieniami szlachetnymi

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy z brylantem? Brylanty są najpopularniejszymi kamieniami szlachetnymi wykorzystywanymi w pierścionkach zaręczynowych. Są też równocześnie najdroższymi z kamieni szlachetnych. Jeśli cena pierścionków zaręczynowych z brylantem jest poza Twoim zasięgiem, to możesz równie dobrze zdecydować się na zakup pierścionka zaręczynowego z innym tańszym kamieniem szlachetnym. O kamieniach w pierścionkach zaręczynowych piszę w artykule Pierścionek zaręczynowy z jakim kamieniem.

Pierścionki zaręczynowe z kamieniami sztucznymi

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy ze sztucznym kamieniem? Niektórzy decydują się na zakup bardzo ekonomicznej wersji pierścionka zaręczynowego i kupują pierścionek z cyrkonią. Co warto wiedzieć na ten temat? Ważne żeby takiego pierścionka NIE KUPOWAĆ! (chyba że jest to ostateczność podyktowana naszym budżetem). Pierścionek zaręczynowy z cyrkonią jest w pewnym sensie „oszustwem”. Zamiast takiego pierścionka z cyrkonią warto poszukać delikatnego pierścionka z drobnym kamieniem (ale TYLKO szlachetnym). Takie pierścionki nie muszą być kosztowne, ale ważne żeby były „naturalne”. Twoja narzeczona na pewno doceni fakt, że otrzyma od Ciebie pierścionek zaręczynowy z prawdziwym kamieniem szlachetnym a nie jego podróbką. To w końcu najważniejszy pierścionek w Waszym życiu.

 

Pamiętaj!

Pierścionki zaręczynowe można kupić już od 500 zł. Najczęściej kupowane to takie z przedziału 1500zł – 5000zł.

 

Przeczytaj też nasze inne artykuły dotyczące zakupu pierścionka zaręczynowego, które poparliśmy naszą wieloletnią wiedzą w sprzedaży pierścionków zaręczynowych. Dzięki nim nie popełnisz żadnej wpadki w trakcie zakupu tego najważniejszego pierścionka w życiu.

  1. Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?
  2. Jak kupić pierścionek zaręczynowy nie znając rozmiaru?
  3. Kiedy kupić pierścionek zaręczynowy?
  4. Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?
  5. Pierścionek zaręczynowy z jakim kamieniem?
  6. Czy dziewczyna może wybrać pierścionek zaręczynowy?