Biżuteria z symbolem nieskończoności jest niezwykle popularna – bez względu na to, czy chodzi o bransoletki złote, czy kolczyki srebrne z jej udziałem. Nic dziwnego, w końcu chodzi o symbol nieskończoności pokazujący nieskończone uczucie – którym najczęściej jest miłość. Chcąc podkreślić trwałość swojego uczucia, warto obdarować kogoś tak wymownym skarbem. Tym bardziej, że dzisiaj z łatwością można odnaleźć wyjątkową kolekcję biżuterii z symbolem nieskończoności.

Znaczenie symbolu nieskończoności

Znaczenie biżuterii z symbolem nieskończoności jest piękne – symbolizuje bowiem:

  • wieczność miłości,
  • jej upodmiotowienie.

Zerknij na srebrny naszyjnik z symbolem nieskończoności wysadzany cyrkoniami a od razu zauważysz, iż charakterystyczne dla tego znaku jest to, że nie ma początku ani końca.

Biżuteria z nieskończonością i z historią w tle

1655 to rok w którym symbol nieskończoności został po raz pierwszy użyty w matematyce. Służył on wtedy do pokazania nieskończoności w tej ścisłej dziedzinie. Warto w tym miejscu dodać, że pojęcie nieskończoności istnieje już od IV – V wieku p.n.e.

Nie wiemy, czy już wtedy noszono srebrne naszyjniki z tym motywem, ale pewne jest, iż symbol był używany od wieków w wielu kulturach właśnie po to, aby podobnie jak w dzisiejszych czasach pokazać nieskończoność w duchowości, miłości, nieskończonych możliwościach i mocy. Nie sposób więc, widząc tak piękne wyroby jak złota bransoletka z symbolem nieskończoności, nie chcieć ich zagarnąć dla siebie, bądź podarować bliskiej sercu osobie.

Niektórzy badacze tematu są zdania, że korzeni tego symbolu można doszukiwać się też w kulturach tybetańskich i indyjskich. W formie, jaka dzisiaj jest najbardziej znana, nazywamy ten symbol na kanwie łacińskiego słowa infinitas, dosłownie oznaczającego „bezgraniczność”.

Nieskończoność jako reprezentację wiecznej miłości i siły można również zobaczyć w krzyżu celtyckim, którego kształt jest symbolem miłości duchowej. Wreszcie – warto też sięgnąć do starożytnej kultury egipskiej, gdzie nieskończoność jest przedstawiana jako wąż gryzący swój własny ogon. Reprezentuje to relację między początkiem i końcem. Mówiąc ściślej: jedno nie może istnieć bez drugiego, tworząc wieczne koło.

Biorąc pod uwagę jego potężne znaczenie, biżuteria z symbolem nieskończoności stanowi nie tylko idealny prezent. Jest to także idealny dodatek do każdej kolekcji biżuterii i mogą ją nosić zarówno mężczyźni jak i kobiety.

Symbol nieskończoności – nie tylko o miłości

Chociaż przyjęło się, że biżuteria z taką symboliką jest głównie związana z uczuciem miłości, to nie trzeba się tak ograniczać. Symbol nieskończoności w biżuterii można wykorzystać na różne spersonalizowane potrzeby. Jeśli tylko chcesz poprzez biżuterię zaznaczyć silne więzi z drugą osobą – znak nieskończoności będzie przydatny. Jeśli masz ochotę podarować przyjaciółce srebrną bransoletkę z symbolem nieskończoności na pewno będzie szczęśliwa. Podobnie, jeśli chodzi o kolczyki srebrne z tym symbolem, czy dowolne inne świecidełka.