Do napisania tego artykułu zainspirowała mnie koleżanka. Zwróciła się do mnie z zapytaniem jak zmierzyć rozmiar pierścionka kupując biżuterię przez internet. W pracowni jubilerskiej mamy specjalistyczne urządzenia, które w kilka sekund pozwalają na zmierzenie rozmiaru palca. Problem pojawia się w domu, gdzie musisz poradzić sobie bez trzpienia czy obrączek miarowych.

 

 

trzpień miarowy obrączki miarowe jak zmierzyć rozmiar palca

Obrączki miarowe i trzpień miarowy.

 

Jeżeli zastanawiasz się jak dobrać lub zmierzyć rozmiar pierścionka, jak domowym sposobem zmierzyć obwód palca, jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego lub obrączek ślubnych… ten artykuł jest dla Ciebie.

Poradnik, jak samodzielnie i prawidłowo zmierzyć rozmiar pierścionka lub obrączki

Temat jest szczególnie istotny, kiedy chcesz zrobić zakupy biżuterii online i nie wiesz jaki rozmiar pierścionka wybrać. Jest kilka sposobów, które pozwolą Ci samodzielnie zmierzyć obwód palca i wybrać idealny rozmiar pierścionka. Ja pokażę Ci szybki i według mnie najprostszy sposób dostępny dla każdego i możliwy do wykonania bez wychodzenia z domu. Zapoznaj się z podstawowymi informacjami, które mogą mieć kluczowe znaczenie podczas dokonywania pomiaru.

Co powinnaś wiedzieć przed zmierzeniem rozmiaru pierścionka?

Rozmiar palca może się wahać w zależności od:

Kiedy pierścionek/ obrączka ma 5mm-7mm szerokości, powinno się wziąć pod uwagę, że nie będzie on już wchodził na palec tak lekko jak standardowy pierścionek (który ma najczęściej od 1mm do 3mm).

Kiedy pierścionek/ obrączka ma 8mm – 10 mm rozmiar powinien być większy o jeden numer.

Dlatego, żeby nie było rozbieżności we właściwym rozmiarze pierścionka, musimy pamiętać, że dokładny rozmiar pierścionka uzyskamy tylko na miarkach tej samej szerokości co pierścionek / obrączka docelowa.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Potrzebne Ci będą do tego:

Mierzenie rozmiaru palca i dopasowanie jego obwodu do właściwego rozmiaru pierścionka za pomocą tabeli rozmiarów pierścionków – KINGY.

 1. Wytnij z kartki długi pasek o szerokości przypominającej szerokość pierścionka.
 2. Zaznacz na pasku kreskę w miejscu, które będzie służyło jako początek pomiaru.
 3. Obwiń pasek wokół palca, którego rozmiar chcesz zmierzyć. Pamiętaj, że często zdarza się tak, że kostka w palcu przed miejscem gdzie nosisz pierścionek potrafi być szersza niż palec. Bardzo często,  zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, zdarza się, że sama kostka jest zdecydowanie grubsza niż palec u nasady. Musisz wziąć to pod uwagę podczas pomiarów bo w przeciwnym wypadku kupiony pierścionek może nie przejść przez kostkę.
 4. Zaznacz na pasku kreskę w miejscu, gdzie zawinięty pasek zrównuje się z kreską, którą zaznaczyłaś wcześniej.
 5. Pamiętaj, że kartka, w porównaniu do pierścionka, prawie nie ma grubości, więc w trakcie mierzenia powinna tylko lekko przylegać do palca. Na pewno nie powinna go obciskać, bo pomiar nie będzie miarodajny.
 6. Zmierz odległość zaznaczonych przez Ciebie kresek na pasku. Jest to obwód twojego palca.
 7. Sczytaj z tabeli rozmiarów dla pierścionków jaki masz rozmiar pierścionka na podstawie uzyskanego w trakcie mierzenia obwodu.

Osobiście radzę dobierać rozmiar pierścionka bardzo starannie. Najlepiej dokonać jest pomiaru co najmniej dwa razy, żeby wyeliminować ewentualne błędy.

Jeżeli nosisz pierścionki i posiadasz w swojej kolekcji jakiś w odpowiadającym Ci rozmiarze możesz skorzystać z poniższej metody.

 

Mierzenie rozmiaru pierścionka na podstawie już posiadanego pierścionka

 1. Wytnij z kartki długi pasek o szerokości przypominającej szerokość pierścionka.
 2. Zaznacz na pasku kreskę w miejscu, które będzie służyło jako początek pomiaru lub nożyczkami skróć pasek wyrównując go.
 3. Wsadź pasek od wewnątrz pierścionka tak by dokładnie przylegał do jego ścianek i pokrył cały obwód.
 4. Zaznacz na pasku kreskę w miejscu, gdzie zawinięty pasek zrównuje się z kreską(lub początkiem paska), którą zaznaczyłaś wcześniej podczas pkt 2.
 5. Zmierz odległość zaznaczonych przez Ciebie kresek na pasku. Jest to obwód twojego palca.
 6. Sczytaj z tabeli rozmiarów dla pierścionków jaki masz rozmiar pierścionka na podstawie uzyskanego w trakcie mierzenia obwodu.

Mam nadzieję, że dzięki temu prostemu zabiegowi, nie będziesz mieć już problemu ze sprawdzeniem rozmiaru pierścionka czy obrączki.

 

reklama pierścionków ze sklepu kingy.pl
ZOBACZ PIERŚCIONKI ZE SKLEPU Z BIŻUTERIĄ KINGY.PL