Zapraszam do przeczytania poradnika „Jak wybrać pierścionek zaręczynowy„, który odpowie na kilka pytań, które mogą pojawić się podczas kupowania pierścionka zaręczynowego. Po wielu zapytaniach dotyczących tego jak wybrać pierścionek zaręczynowy, tak aby nie popełnić żadnego błędu, postanowiliśmy stworzyć ten artykuł. Zrobiliśmy to, aby pomóc wszystkim, którzy zastanawiają się, jak wybrać pierścionek zaręczynowy – w końcu to ten najważniejszy pierścionek, który będzie z naszą wybranką przez całe życie i warto żeby poświęcić mu trochę więcej czasu. A kwestii do zastanawiania się jest sporo, sami zobaczcie…

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy – jaką próbę złota się kupuje?

Najpopularniejsza próba złota wśród pierścionków zaręczynowych to próba 585, zawierająca 58,5% czystego złota w stopie. Na pierścionek w próbie 585 mówi się też, że jest wykonany z 14-karatowego złota. To najpopularniejsza próba złota jaka jest dostępna w sprzedaży biżuterii. Inne dostępne próby to tańsza 333 i droższa 750, ale te są już znacznie mniej popularne.

Jeśli więc zastanawiasz się jak wybrać pierścionek zaręczynowy i  jaką próbę złota wybrać, to my rekomendujemy tę najpopularniejszą czyli 585. Pierścionek zaręczynowy w tańszej próbie 333 może po jakimś czasie ściemnieć. Dzieje się tak, ponieważ pierścionek ten zawiera 33,3% czystego złota w stopie, a resztę stopu stanowią metale nieszlachetne i dodatki, które przy kontakcie z powietrzem utleniają się. Efektem utleniania jest właśnie ciemnienie biżuterii. Jeśli nie chcesz, żeby pierścionek zaręczynowy od Ciebie w przyszłości ściemniał, to radzimy Ci wybrać próbę 585.

 

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy – z jakim kamieniem?

Kamień w pierścionku zaręczynowym jest kluczową kwestią. Najpopularniejszy kamień wybierany na okazję zaręczyn to oszlifowany diament czyli brylant. Mniej popularne, ale coraz bardziej modne to kolorowe kamienie szlachetne takie jak szafir, tanzanit, szmaragd czy rubin. A czy wiesz jak wybrać pierścionek zaręczynowy, żeby nie zostać oszukanym na fałszywym kamieniu? Niezależnie od tego na jaki kamień szlachetny się zdecydujesz, pamiętaj, że zawsze musisz dostać do takiego pierścionka certyfikat. Taki certyfikat potwierdza autentyczność i jakość kamieni. W certyfikacie jest zawarta informacja o próbie złota, o ilości kamieni szlachetnych, o ich masie, szlifie, barwie i czystości.

 

Pierścionek zaręczynowy  z grawerem czy bez?

Jeśli zastanawiasz się jak wybrać pierścionek zaręczynowy i czy na pierścionku zaręczynowym wykonuje się grawer to powiem Ci, że lepiej tego nie robić. Przynajmniej jeszcze przed wręczaniem pierścionka. Wykonanie graweru łączy się z tym, że nie możemy już takiego pierścionka oddać ani wymienić na inny. Trudniej też jest zmienić jego rozmiar. A jak po oświadczynach okaże się, że pierścionek, który wybrałeś jest za duży albo za mały? Taki grawer staje się problemem. Jeśli chcesz wykonać grawer na takim pierścionku, to polecam Ci wykonać go tuż po zaręczynach. Kiedy już wiesz, że pierścionek pasuje jak ulał i nic nie trzeba w nim zmieniać.

 

Opakowanie pierścionka zaręczynowego jest również ważne

Jeśli zastanawiasz się jak wybrać pierścionek zaręczynowy, to na pewno równolegle analizujesz sposób w jaki chcesz się oświadczysz. Na tę niezwykle ważną chwilę warto zaplanować sobie wszystko z góry, żeby uniknąć niepotrzebnych nerwów. Z tym wiąże się m.in. opakowanie w jakim podarujesz swój pierścionek zaręczynowy. Jeszcze przed zakupem w salonie jubilerskim możesz dowiedzieć się, jakie pudełko otrzymasz wraz z zakupem pierścionka zaręczynowego. Jeśli oryginalne opakowanie Ci się nie spodoba, to zawsze możesz dokupić inne – takie, które odpowiada Twoim gustom. Dobrze by było, żeby pasowało do sposobu w jaki planujesz się oświadczyć. Opakowanie w tym przypadku jest bardzo ważne – no chyba, że planujesz podarować pierścionek zaręczynowy bez eleganckiego opakowania i masz już na to swój niecny plan 😉

 

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy – jaki fason wybrać

Jeśli nie wiesz jak wybrać pierścionek zaręczynowy pod względem fasonu, to mam dla Ciebie pewien sposób, który może Ci w tym pomóc. Jest to metoda wyboru pierścionka zaręczynowego według cech charakteru Twojej przyszłej narzeczonej. Jeśli jest tradycjonalistką i lubi sprawdzone rozwiązania, to dobrym krokiem będzie zakup pierścionka zaręczynowego z jednym centralnie umieszczonym kamieniem – najlepiej brylantem. Gdy lubi się wyróżniać i ceni sobie oryginalność, to polecam wybierać pierścionki, które mają więcej kamieni i posiadają bardziej awangardowy wzór. Jeśli z kolei jesteś pewien, że Twoja przyszła narzeczona uwielbia kolor niebieski, czerwony albo zielony to możesz podarować jej pierścionek zaręczynowy z kamieniem właśnie w tym kolorze, który tak bardzo lubi. Można powiedzieć, że kupując pierścionek zaręczynowy tym sposobem, wybierasz ten, który jest najbardziej podobny do Twojej Ukochanej.

Przeczytaj również nasze inne artykuły, które wyjaśniają jak wybrać pierścionek zaręczynowy. Dzięki nim, etap zakupu pierścionka, będzie dla Ciebie przyjemny i nie popełnisz żadnej niepotrzebnej wpadki. A Twoja Ukochana otrzyma od Ciebie idealny pierścionek zaręczynowy! Jeśli w artykułach nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie, które Cię trapi – napisz co nas. Na pewno o tym napiszemy 🙂

 

  1. Jak kupić pierścionek zaręczynowy nie znając rozmiaru?
  2. Kiedy kupić pierścionek zaręczynowy?
  3. Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?
  4. Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?
  5. Pierścionek zaręczynowy z jakim kamieniem?
  6. Czy dziewczyna może wybrać pierścionek zaręczynowy?