Jeśli zastanawiasz się czy dziewczyna może wybrać pierścionek zaręczynowy, to powiem Ci od razu, że odpowiedź nie jest taka oczywista. Istnieje bowiem kilka scenariuszy możliwych do zrealizowania przy wyborze pierścionka zaręczynowego.

 

Czy dziewczyna może wybrać pierścionek zaręczynowy

Jeśli chodzi o to, kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy, to wcale nie musi wyglądać to tak, że chłopak wybiera i kupuje pierścionek narzeczonej. W dalszej części artykułu opiszę jakie jeszcze są możliwości. Sam/sama oceń czy dziewczyna może wybrać pierścionek zaręczynowy.

 

Dziewczyna sama wybiera dla siebie pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy od momentu zaręczyn staje się najważniejszym elementem biżuterii przyszłej Panny Młodej. Co więcej, przez resztę życia przypomina o momencie zaręczyn, a z czasem staje się też pamiątką rodzinną przechodzącą z pokolenia na pokolenie. Nic więc dziwnego, że część dziewczyn zastanawiając się, czy dziewczyna może wybrać pierścionek zaręczynowy, decyduje się na samodzielny wybór tak ważnego pierścionka. Bo co jeśli pierścionek zaręczynowy wybrany przez faceta jej się nie spodoba?

Jeśli dziewczyna sama wybierze sobie pierścionek zaręczynowy, to będzie mieć dokładnie taki pierścionek jaki sobie wymarzyła. Jeśli nie jest duszą romantyczki, to takie nowoczesne podejście do tematu może jej się bardzo spodobać. Dodatkowo może “zaszaleć” i wybrać pierścionek na jaki normalnie by się nie zdecydowała. Przy okazji zobacz ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy.

Czy dziewczyna może wybrać pierścionek zaręczynowy? – zdecydowanie tak! Nigdzie nie jest powiedziane, że zaręczyny z wybranym przez dziewczynę pierścionkiem nie mogą być romantyczne. Mężczyzna zawsze może zaskoczyć samą aranżacją zaręczyn i przygotować je w taki sposób, że zapamiętamy je do końca życia.

 

Dziewczyna wybiera kilka pierścionków, które się jej podobają, a chłopak podejmuje ostateczną decyzję

Zastanawiając się czy dziewczyna może wybrać pierścionek zaręczynowy przedstawiam Ci kolejny scenariusz. Polega on na tym, że dziewczyna razem z chłopakiem wybierają się do jubilera, tam dziewczyna przymierza mnóstwo pierścionków i nieoficjalnie wybiera kilka np. 5 takich, które wyjątkowo jej się podobają. I na tym etapie rola dziewczyny się kończy. Facet nie dość, że wie jaki rozmiar pierścionka ma kupić, to jeszcze jest pewien, że jakiego pierścionka by nie wybrał, to i tak będzie on w typie jego przyszłej narzeczonej.

W tym scenariuszu dziewczyna dowiaduje się jaki konkretnie pierścionek zaręczynowy otrzyma dopiero w dniu zaręczyn. W tej sytuacji nie musimy się zastanawiać kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy, bo wybiera go zarówno dziewczyna jak i chłopak – oboje mają wpływ na wybór tego jedynego pierścionka zaręczynowego.

 

Dziewczyna wspólnie z chłopakiem wybierają pierścionek

Czy dziewczyna może wybrać pierścionek zaręczynowy? Jasne! Ale można to też zrobić wspólnie! Ostatnio coraz częściej pary decydują się na to, żeby wspólnie wybrać pierścionek zaręczynowy u jubilera. Wspólny wybór pierścionka może być bardzo miłym uczuciem 🙂 Skoro pary razem decydują o wyborze mieszkania, o ślubie i innych planach na wspólną przyszłość, to czemu by i w zaręczyny nie zaangażować się wspólnie?

W tym przypadku kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy? powinniście wybrać go razem 🙂  Takie wspólne wybieranie pierścionka zaręczynowego może Was do siebie zbliżyć. Jak wszyscy wiemy, mamy coraz mniej czasu dla siebie. Możecie więc potraktować wspólny wybór pierścionka zaręczynowego, jako chwile tylko dla Was. Celebrujcie ten czas spędzony razem.

 

Dziewczyna podpowiada chłopakowi jakie pierścionki się jej podobają

Są takie dziewczyny, które boją się, że nie spodoba im się podarowany pierścionek zaręczynowy. Z drugiej strony nie chcą wybierać pierścionka zaręczynowego same. Dla takich dziewczyn ten scenariusz może okazać się ciekawym rozwiązaniem.

Czy dziewczyna może wybrać pierścionek zaręczynowy? – w tym przypadku pierścionek zaręczynowy wybiera mężczyzna, ale ze wsparciem ze strony dziewczyny. Dziewczyna może podpowiedzieć chłopakowi jakie pierścionki się jej podobają oraz jakich by nie nosiła. Może naprowadzić chłopaka jakie kamienie jubilerskie najbardziej się jej podobają, czy woli pierścionki jednokamieniowe czy może wielokamieniowe, białe czy żółte złoto. Takie sugestie (nawet zrobione w bardzo dyskretny sposób) pomogą chłopakowi przy wyborze tego jedynego pierścionka zaręczynowego. Pamiętajcie też, że jednym z pierwszych problemów z jakimi będzie musiał się zmierzyć chłopak, to rozmiar palca przyszłej narzeczonej. Warto jest czasami wspomnieć o aktualnym rozmiarze – nawet jeśli w Waszych najbliższych planach nie ma zaręczyn 🙂 O tym jak zmierzyć rozmiar palca domowym sposobem piszemy na naszym blogu.

Dziewczyna nie uczestniczy w wyborze pierścionka zaręczynowego

Część dziewczyn nie wyobraża sobie wybrać dla siebie pierścionka zaręczynowego. W tym przypadku odpowiadając na pytanie “czy dziewczyna może wybrać pierścionek zaręczynowy?” odpowiadamy przecząco. To facet powinien wybrać pierścionek i najlepiej jeśli zostanie to wielką niespodzianką, aż do samego momentu zaręczyn. Pierścionek wybrany przez mężczyznę ma dla części dziewczyn dodatkową wartość. Facet wybierając pierścionek zaręczynowy musi się nagimnastykować, żeby wybrać ten jedyny – najpiękniejszy. Może i kosztuje go to wiele zachodu, ale sprawia też, że bardziej utożsamia się z takim pierścionkiem. Gdy już go kupi, to jest dumny ze swojego wyboru. A po zaręczynach cieszy się, kiedy jego narzeczona nosi na palcu pierścionek, którego zakup kosztował go tyle emocji.

A co jeśli taki pierścionek zaręczynowy nie spodoba się przyszłej Pannie Młodej? Muszę uspokoić tych facetów, którzy się tego obawiają. Bowiem dla części dziewczyn pierścionek zaręczynowy nie jest taki istotny. Na pytanie czy dziewczyna może wybrać pierścionek zaręczynowy zawsze odpowiedzą przecząco. Dla niektórych ważne jest jedynie to, że się oświadczycie i chcecie spędzić z nimi resztę życia. Pierścionek zaręczynowy jest symbolem – oznacza, że naprawdę Ci na niej zależy, a w przyszłości – daje do zrozumienia innym, że Twoja dziewczyna jest już zajęta. A zresztą, gdyby zaszła taka sytuacja, że pierścionek zaręczynowy nie spodoba się przyszłej Pannie Młodej to zawsze można go wymienić na inny 😉 No chyba, że zdecydujesz się na grawerowanie pierścionka, ale o tym możesz przeczytać więcej w naszym artykule „Jak wybrać pierścionek zaręczynowy”.

 

Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy

Jak sami widzicie jest co najmniej pięć różnych scenariuszy i bardzo trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy bądź czy dziewczyna może wybrać pierścionek zaręczynowy. To w głównej mierze zależy od Was, waszego charakteru, waszej wrażliwości czy podejścia do życia. Na etapie zaręczyn powinniście już znać siebie na tyle, żeby wiedzieć, który ze scenariuszy będzie dla Was tym idealnym.

My spełniliśmy swoją rolę i pokazaliśmy, że nie zawsze jest to oczywiste kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy. Pamiętajcie też o jednym: nie porównujcie się do znajomych i ich historii zaręczyn. Każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby. Nie pozwólcie, żeby jakieś błahe problemy odebrały Wam przyjemność z tak ważnej chwili jaką są zaręczyny! 🙂 Moment zaręczyn jest magiczną chwilą, do której w przyszłości często się wraca 🙂

 

Przeczytaj również:

Jak kupić pierścionek zaręczynowy?