Jak kupić pierścionek zaręczynowy kiedy nie znam rozmiaru palca narzeczonej?

Rozmiar palca Twojej przyszłej narzeczonej to podstawowa kwestia przy zakupie pierścionka zaręczynowego. Bez tego ani rusz! Pytanie o rozmiar pierścionka zaręczynowego będzie prawdopodobnie pierwszym jakie usłyszysz u jubilera. Jeśli nie znasz rozmiaru palca to koniecznie musisz użyć swoich mocy superagenta, ponieważ nie da się kupić dobrego pierścionka zaręczynowego nie znając rozmiaru. Koniecznie zdobądź tę informację tak, żeby Twoja ukochana niczego się nie domyśliła.

 

Najpopularniejsze sposoby jak sprawdzić rozmiar pierścionka zaręczynowego przyszłej narzeczonej kiedy nie znam rozmiaru palca

Rozmowa z jej bliską przyjaciółką lub członkiem jej rodziny

Rozmowa z siostrą, mamą bądź przyjaciółką Twojej przyszłej narzeczonej. Musisz zastanowić się, która z nich jest najbardziej godna zaufania i która dotrzyma tajemnicy. Nie martw się o to, jak zdobędą dla Ciebie informację o rozmiarze pierścionka zaręczynowego, kobiety mają już na to swoje metody:)

Wspólne zakupy i przymierzanie biżuterii u jubilera

Jeśli natomiast wtajemniczanie osób trzecich to nie jest pomysł, który wydaje Ci się trafiony to możesz np. pójść z ukochaną na zakupy i przez przypadek zajść do jubilera. Tam Twoja dziewczyna przymierzy pierścionek, a Ty będziesz znał rozmiar. Jeżeli uważasz, że będzie to nienaturalne i ukochana będzie w stanie się domyśleć o co chodzi – poproś o to jej najbliższe koleżanki lub kogoś z rodziny (mamę, siostrę).

Potajemne pożyczenie jednego z pierścionków

Jeśli wspólne odwiedziny jubilera byłyby zbyt podejrzane to zostaje jeszcze np. podebranie jej jednego pierścionka z szafki, ale tak żeby nie zauważyła jego braku. Pamiętaj przy tym, żeby wziąć pierścionek, który nosiła dość niedawno, żeby pierścionek miał aktualny rozmiar. Taki pierścionek zanieś do jubilera, gdzie dowiesz się jaki jest jego dokładny rozmiar. W taki sposób możesz zmierzyć rozmiar pierścionka zaręczynowego. Jeśli wizyta u jubilera nie jest Ci po drodze to zmierz rozmiar pierścionka sam. Do tego może być Ci pomocny nasz artykuł Jak zmierzyć rozmiar pierścionka.

To są najbardziej popularne sposoby na zdobycie rozmiaru pierścionka Twojej przyszłej narzeczonej przed kupnem pierścionka zaręczynowego. Jeśli poznasz rozmiar palca to później będzie już tylko z górki 😉

 

 

Jak wybrać i o czym warto pamiętać wybierając rozmiar pierścionka zaręczynowego

Pamiętaj, że pierścionek zaręczynowy nosi się (do dnia ślubu) na palcu serdecznym prawej dłoni. To istotna informacja dla poszukiwacza pierścionka zaręczynowego. Dlaczego? Ponieważ bardzo często rozmiar palca serdecznego na prawej dłoni różni się od rozmiaru palca serdecznego na lewej dłoni. Najczęściej jest tak, że osoby praworęczne mają większe rozmiary palców w prawej dłoni (ale nie jest to reguła).

Pamiętaj!

Podstawową kwestią, którą musisz wiedzieć przed zakupem pierścionka zaręczynowego jest rozmiar palca Twojej przyszłej narzeczonej!

 

Przeczytaj też nasze inne artykuły dotyczące zakupu pierścionka zaręczynowego. Po ich lekturze będziesz wiedział już wystarczająco dużo, żeby kupić wymarzony pierścionek zaręczynowy – bez żadnej wpadki, zbędnych nerwów czy przepłacania.

  1. Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?
  2. Kiedy kupić pierścionek zaręczynowy?
  3. Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?
  4. Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?
  5. Pierścionek zaręczynowy z jakim kamieniem?
  6. Czy dziewczyna może wybrać pierścionek zaręczynowy?