Każda kobieta marzy o tym, aby prędzej, czy później założyć białą suknię i spotkać się z wybrankiem swojego serca przed ołtarzem. Jednak zanim, nastąpi to piękne i emocjonujące wydarzenie w życiu dwojga, jakim jest ślub, musi pojawić się niezbędny przedsmak tego wspaniałego scenariusza, czyli oświadczyny. Zaręczyny to wyjątkowy dzień, który wymaga szczególnej oprawy. Nie ma kobiety, która nie miałaby w głowie wizji tego idealnego dnia. A oświadczyny w walentynki? Czy to rzeczywiście dobry czas na oświadczyny?

Bez wątpienia zaręczyny to jeden z najważniejszych dni w życiu każdej kobiety. Zarówno paniom, jak i panom zależy, aby były takie jak sobie, wymarzyli – wyjątkowe, szczególne i w pięknej oprawie. Czasami mężczyźni decydują się na oświadczyny w walentynki, twierdząc, że to dzień szyty na miarę takiej okazji. Jak wiadomo kobiety, są bardzo różne i dzielą się na te, które będą zachwycone zaręczynami w święto zakochanych, a druga grupa pań będzie z kolei zawiedziona i zniesmaczona nietrafionym „pomysłem”. Przeanalizujmy bardziej szczegółowo to zagadnienie.

 

Dlaczego zaręczyny w walentynki to dobry pomysł?

Oświadczyny w walentynki mają na pewno kilka plusów. Zapewne panie, które z natury są romantyczkami, będą zachwycone. Walentynki to święto zakochanych, a przecież nie ma innego dnia w roku, który tak mocno kojarzyłby się z miłością. Co więcej, w walentynki jest wszędzie pełno czerwieni, serduszek, róż, dlatego to jeszcze bardziej wzmacnia i podkreśla romantyczną atmosferę zakochanych. Z punktu widzenia bardziej praktycznego (w kontekście panów) – 14 lutego to data tak oczywista, że nie sposób o niej zapomnieć.

 

Jeżeli oświadczyny w walentynki to gdzie?

Najlepsze miejsce na oświadczyny? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, które z miejsc jest najlepsze. Aranżując ten dzień, warto mieć na względzie najważniejszą kwestię, czyli miejsce, przestrzeń, którą wspólnie lubicie albo którą lubi przyszła narzeczona. Dowolne miejsce, czy to będzie restauracja czy kino czy wspólny wyjazd – każde z nich będzie idealne, pod warunkiem, że dobrane z myślą o partnerce, a nie wymyślone „na szybko”, pod wpływem chwili, bo wtedy zaręczyny mogą stracić swój wyjątkowy charakter.

 

Czego nie robić podczas zaręczyn?

Przede wszystkim w dniu oświadczyn, mężczyźni muszą się ściśle trzymać przygotowanego planu, a nie działać spontanicznie. Oświadczyny w walentynki to nie czas i miejsce na pochopne działanie. Panowie konieczne powinni mieć wszystko załatwione na przysłowiowe tip top. Oczywiście, jeżeli coś się „posypie” to trzeba to czym prędzej naprawić, ale wcześniejsze zaplanowanie tego dnia z pewnością dostarczy mniej stresu. Co więcej, nie można pozwolić sobie na niewybaczalne gafy typu: wybór kuchni, której nie lubi partnerka, nie zabranie pierścionka zaręczynowego itd.

Wiadomo, że to ogromny stres dla mężczyzny,  bo chciałby żeby wszystko wyszło idealnie. Dodatkowo zawsze mniej bądź bardziej lęka się tej chwili bo nigdy nie wie na 100% czy dziewczyna powie powie magiczne “TAK”. Najważniejsze jednak to trzymać się jednej zasady – spokój przede wszystkim.

 

Dlaczego oświadczyny na walentynki to zły pomysł?

Wiele kobiet nie pała entuzjazmem do oświadczyn w walentynki. Sądzą, że jest to „oklepane” i nie widzą w tym nic szczególnego. Niektóre kobiety dopatrują się w zaręczynach w walentynki pójścia na „łatwiznę”.  Poza tym walentynki nie gwarantują elementu zaskoczenia. Bardzo dużo mężczyzn oświadcza się tego dnia a to może pewnym kobietom zabrać efekt wow, którego oczekują panie.

 

Czy zdecydować się na zaręczyny w walentynki?

Ciężko udzielić odpowiedzi na to pytanie. Warto zastanowić się na tym, jaka jest przyszła narzeczona i co tak naprawdę lubi. Jeżeli jest romantyczna i walentynki były dla was zawsze szczególnym dniem, to oświadczyny będą najlepszym pomysłem z możliwych. Nie warto decydować się na oświadczyny w święto zakochanych, gdy wybranka serca lubi być zaskakiwana oryginalnymi pomysłami. Bez względu na dzień, warto go przygotować tak,, by był niezapomniany.