Jubinale 2018 – XI edycja targów biżuterii i zegarków bogata w wydarzenia

 

 

Na Targi Biżuterii i Zegarków JUBINALE jeździmy już od lat.  Fakt, że nie omijamy żadnej z edycji pozwala nam zauważać zmiany w organizacji targów, w ilości wystawców i odwiedzających bądź w trendach jakie panują na rynku jubilerskim.  Przyznaję, że tegoroczna edycja była wyjątkowa i pełna atrakcji zarówno dla odwiedzających jak i dla wystawców uczestniczących w targach. Gdybym miała krótko opisać jaka była tegoroczna edycja targów JUBINALE 2018 to powiedziałabym, że „bogata w premiery”. W trakcie Jubinale 2018 swoją premierę miał nie tylko cykl darmowych warsztatów branżowych ale i wystawa “Moim zdaniem.” oraz pierwsza edycja targów Upominków i Dekoracji Gifton.top. Ale zacznijmy od tego co najważniejsze… od Biżuterii!

W pierwsze dwa dni targów parking pękał w szwach, a do niektórych wystawców ustawiały się kolejki bądź nawet prowadzono zapisy na listy odwiedzających. To był istny SZAŁ!! 🙂 Targi odwiedziło znacznie więcej osób niż rok temu, dlatego wielkie brawa dla organizatorów:)

 

 

 

Nowe kolekcje biżuterii na Jubinale 2018

Wystawcy by jak najlepiej przygotować się do targów i wyróżnić spośród konkurencji tworzą nowe kolekcje swojej biżuterii. Dzięki temu odwiedzający targi mogą jako pierwsi zobaczyć najnowsze kolekcje biżuterii jeszcze nigdy wcześniej nieprezentowane. To wielka korzyść jaką można czerpać z tego typu wydarzeń branżowych. Jedną z takich firm, które zaprezentowały nową kolekcję swojej biżuterii w trakcie targów Jubinale jest firma Precioza. Kolekcja ta aż do samych targów Jubinale była wielka tajemnicą i bardzo nam się spodobała. To zawieszki do naszyjników, kolczyków bądź pierścionków. Zobaczcie jaka to piękna i oryginalna biżuteria. Przeźroczyste szafirowe szkiełka z przodu i z tyłu chronią wnętrze zawieszki. W środku umieszczone są ruchome kolorowe kamienie (zarówno cyrkonie jak i kamienie szlachetne). Przy każdym ruchu malutkie kamienie przesuwają się i lekko grzechoczą. Właściciele firmy Precioza zgłosili ten wzór biżuterii do urzędu patentowego, dzięki czemu uzyskali pewność, że będą mogli go produkować jako jedyni. Które kolory podobają się Wam najbardziej?:)

  

 

Biżuteria, która zachwyciła nas w trakcie XI edycji targów Jubinale

 

 

Firma Goris i jej filigranowa biżuteria

Za każdym razem będąc na targach jubilerskich widzimy tysiące przeróżnych wzorów biżuterii. Mimo wszystko, z tak szerokiego wachlarza modeli, udaje się nam wybrać nasze ulubione wzory. W tym roku wyglądało to jak miłość od pierwszego wejrzenia. Idąc alejką targową pewien naszyjnik ściągnął mój wzrok. Patrzę a przy nim leży jeszcze drugi, trzeci i czwarty – równie piękne! To portugalska biżuteria wykonana techniką filigranu skradła moje serce.

Firma Goris, która szczyci się ręcznej roboty biżuterią wykonaną techniką filigranu, przygotowała na targi Jubinale wspaniałą kolekcję biżuterii. To są uroki międzynarodowych targów jubilerskich – można tu spotkać firmy z całego świata bez wyjeżdżania za granicę!

Jak się okazuje technika filigranu jest tradycyjną portugalską metodą wytwarzania biżuterii. Obecnie na terenie Europy można znaleźć manufaktury filigranu również na Malcie, Macedonii i Albanii. Biżuteria wykonana metodą filigranu stworzona jest z setek, a niekiedy tysięcy drucików splecionych w delikatną sieć. Cechuje się misternością wykonania, złożonością elementów i często nawiązuje do motywów florystycznych. To niezwykle pracochłonna technika, która wymaga niesamowitej precyzji wykonania.

Oprócz portugalskiego filigranu znaleźliśmy jeszcze mnóstwo wspaniałych wzorów biżuterii. Zobaczcie sami:

 

 

 

 

Darmowe warsztaty dla branży Jubilerskiej po raz pierwszy na JUBINALE

 

Nie ma w Polsce innych targów jubilerskich, które organizowałyby darmowe otwarte warsztaty dla branży jubilerskiej. W trakcie trwania Targów JUBINALE przez dwa dni targowe odbywały się szkolenia, które prowadził Jerzy Osika wykładowca i trener w zakresie sprzedaży, marketingu, zarządzania, visual merchandisingu, trendów konsumenckich i rynków zagranicznych. Jego biografia robi piorunujące wrażenie. Przytoczę tylko niektóre z jego osiągnięć:

  • Wykładowca na międzynarodowych targach i konferencjach (m.in. w Las Vegas, Toronto, Hongkongu, Mumbaju, Frankfurcie, Lipsku, Walencji, Porto, Kijowie),
  • Juror konkursów w kraju (m.in. PRCH Retail Awards, Ekspozycja Roku) i za granicą (m.in. Global Innovation Awards w Chicago, RetailMe Awards w Dubaju),
  • Przedstawiciel Polski w Radzie Ekspertów konkursu Euroshop Retail Design Awards w Düsseldorfie
  • Organizator konkursów (m.in. Retail Marketing Awards, E-commerce Innovations Awards, Interior Design Awards).
  • Prezes firmy Promedia ( wydawca czasopism i portali branżowych m.in., Fashionbusiness.pl, Moda Męska, Ambiente, Ambiente International, ambiente.info.pl)
  • Członek Polskiej Izby Przemysłu Targowego i Polskiej Rady Centrów Handlowych, Partner Strategiczny Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli.

Szkolenia były strzałem w dziesiątkę. Mimo, że to dopiero pierwsza edycja tego typu kursów, to warsztaty cieszyły się dużą popularnością. Przyciągnąć mogło zarówno nazwisko prowadzącego jak i interesująca tematyka szkoleń. Czego dotyczyły warsztaty? M.in.: jak sklep może stać się marką, jak zyskać lojalnych klientów, jak zmieniają się potrzeby klientów a wraz z nimi visual merchandising sklepów. Więcej na temat odbytych warsztatów można przeczytać na stronie Jubinale. My uczestniczyliśmy w kilku wykładach i wyszliśmy z nich zmotywowani i z głowami pełnymi nowych pomysłów. Mam nadzieję, że za rok organizatorzy JUBINALE również pomyślą o zorganizowaniu tego typu szkoleń. Na pewno będą mieli już pierwszych dwóch uczestników szkoleń.

 

 

 

Wystawa biżuterii z komunikatem „MOIM ZDANIEM.”

Pierwsza edycja wystawy MOIM ZDANIEM. miała swoją premierę w trakcie tegorocznych targów JUBINALE 2018. To właśnie tutaj po raz pierwszy można było podziwiać eksponaty przesłane na wystawę. Mieliśmy przyjemność być jednym z patronów medialnych wystawy Moim zdaniem. Mogliście już czytać o wystawie na naszym blogu w artykule „MOIM ZDANIEM”: WYSTAWA BIŻUTERII JAKIEJ JESZCZE NIE BYŁO.

Jak sama nazwa wystawy wskazuje – dla organizatorów wystawy ważne jest czyjeś zdanie. A jak się okazuje nie tylko artystów, którzy przesłali swoje prace, ale też odbiorców tej wystawy. Żeby zbadać emocje jakie budzą poszczególne eksponaty wystawy stworzono bardzo ciekawy system oceniania. Do dyspozycji odwiedzających wystawę były zielone i czerwone naklejki. Zielone naklejki służyły do naklejania nad pracą, która się podobała/ wzbudzała pozytywne emocje, a czerwone naklejki nad pracą, która się nie podobała/ budziła negatywne emocje. Dzięki temu systemowi można było bardzo łatwo wyrazić swoje zdanie i zaznaczyć swój udział w wystawie.

Niesamowite jest to, że to dopiero pierwsza edycja wystawy a zgromadzono kolekcję arcyciekawej biżuterii, która „ma coś do powiedzenia”. Poniżej znajdziecie kilka zdjęć z wystawy, nie chcemy zdradzać wszystkiego, więc po resztę musicie udać się do źródła:) Zaraz po JUBINALE wystawa zaczyna podróż po polskich i zagranicznych galeriach. Trafi m.in do Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym, Galerii Sztuki w Legnicy, Galerii YES, Magan Gallery w Londynie a w roku 2019 prace mogą trafić nawet za ocean do krajów Ameryki Południowej!

 

 

 

Gifton.top Targi Upominków i Dekoracji

Tegoroczna edycja Targów JUBINALE była wyjątkowa również z innego powodu. W tym roku ruszyła pierwsza edycja Targów Upominków i Dekoracji Gifton.top Targi odbywały się w sąsiedztwie targów JUBINALE w EXPO Kraków. Targi Gifton.top zgromadziły importerów artykułów z porcelany dekoracyjnej i użytkowej do wystroju wnętrz i aranżacji stołu, importerów kryształów, artykułów upominkowych, oświetlenia i różnego rodzaju artykułów dekoracyjnych. Wielkim plusem targów była duża przestrzeń przeznaczona dla wystawców. Pokaźna ekspozycja pozwoliła pięknie wyeksponować towar. Nie ukrywam, że sama znalazłam kilka rzeczy do swojego nowego domu.

 

 

 

Andrzej Pacak – Magan Gallery

W tym roku (w maju) odbyła się 39. edycja Legnickiego Festiwalu SREBRO. W ramach Festiwalu zorganizowano ponad 20 wystaw, mnóstwo wydarzeń towarzyszących oraz Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej. Jedną z nagród dodatkowych konkursu jest nagroda fundowana przez PB Group (m.in. organizatorów Targów JUBINALE). Nagrodą jest stoisko na targach JUBINALE w galerii projektantów oraz reklama w PB Katalogu. Zeszłorocznym zwycięzcą nagrody dodatkowej PB Group został Andrzej Pacak (Magan Gallery). Zobaczcie tę biżuterię! Byliśmy na jego stoisku i zauroczyła nas piękna oprawa kamieni, kolorystyka oraz oryginalność.

 

 

 

Grawerka laserowa w akcji

Targi biżuterii i zegarków JUBINALE to nie tylko złota i srebrna biżuteria. To również sprzęty i narzędzia jubilerskie. Razem z Kamilem spędziliśmy sporo czasu przy grawerce laserowej, która dodatkowo posiada funkcję cięcia metalu. Jak to działa? Projekt graweru bądź cięcia metalu wprowadza się w programie komputerowym w postaci krzywych, następnie program przesyła informacje do maszyny a ona tworzy prawdziwe cuda! Sami zobaczcie jak poradziła sobie z grawerem na zegarku. Hitem jest wycięcie naszego logotypu w mosiężnej blaszce o grubości 0,5 mm. Zobaczcie jak szczegółowa może być ta maszyna i jakie projekty realizuje.

 

 

 

Ostatni dzień targów Jubinale – dzień dla odwiedzających spoza branży

W ostatni dzień targowy (sobotę) JUBINALE były tradycyjnie otwarte dla odwiedzających spoza branży. Każdy zainteresowany mógł wziąć udział zarówno w targach biżuterii i zegarków JUBINALE jak i nowych targach upominków i dekoracji Gifton.top. Oprócz samego oglądania była też możliwość zakupów detalicznych. Gdzie znajdzie się lepsze miejsce na zakup biżuterii jak nie na targach jubilerskich zrzeszających ponad 200 hurtowników, producentów i importerów biżuterii z całego świata w jednym miejscu?

Jeżeli nie wiedzieliście wcześniej o dniu otwartym lub po prostu na niego nie zdążyliście to nie musicie się martwić… za rok kolejna edycja 🙂 Dodatkowo, jeśli chcecie wiedzieć jak targi JUBINALE wyglądały rok temu, to zapraszam do naszej relacji z jubileuszowej X edycji targów JUBINALE 2017.