Według mnie najwspanialszą rzeczą w sztuce jest możliwość uzewnętrznienia się, ekspresji, wyżycia się, wyrzucenia z siebie uczyć i przeniesienia swoich myśli na obraz, rzeźbę czy inną formę. Żebym poczuła, że to jest moje, to musi to być przeze mnie wymyślone i stworzone od początku do końca. Mogę wysłuchać sugestii innych osób, ale ważne żebym ślepo im nie zaufała i nie zmieniła mojego projektu pod wpływem osób trzecich.

To samo mam ze swoim zdaniem, z tym w co wierzę i co myślę na dany temat. Ktoś kiedyś powiedział mi, że jestem dobrym słuchaczem. Fakt, bardzo lubię słuchać, ale dlatego żeby poszerzać swoje horyzonty i kształtować swój światopogląd. Im więcej słucham, tym więcej wiem i tym moje zdanie na każdy z tematów jest bardziej wyrobione. To bardzo ważne, żeby mieć swoje zdanie. Niektórzy potrafią wyrażać je jedynie poprzez rozmowę, inni wolą napisać to o czym myślą i co czują. Jest jeszcze taka grupa osób, które wolą wyrażać swoje zdanie poprzez sztukę i takich właśnie osób szukamy. Powstał bowiem projekt bardzo nowatorski i oryginalny. Wystawa pt. „Moim zdaniem.” w której to każdy z uczestników sam wybiera temat i na dany temat wyraża swoje zdanie – i tu uwaga – za pomocą biżuterii.

 

Zaprojektuj swoją pracę, która weźmie udział w wystawie Moim zdaniem.

Artyści złotnicy, projektanci i rzemieślnicy (wszyscy, którzy tak wiele macie do powiedzenia w przestrzeniach wirtualnych) to dla Was wyzwanie. Spróbujcie wyrazić swoje zdanie za pomocą znaku złotniczego/ biżuterii/ rzeźby, która będzie formą złotniczą. Ta dobrowolność w doborze tematu pozwala Wam rozwinąć skrzydła! Tyle dowolności nie dała Wam jeszcze żadna z wystaw! Pytanie czy dacie radę przenieść komunikat wyrażany w rozmowach publicznych, prywatnych lub za pośrednictwem komunikatorów wirtualnych w stabilnie trójwymiarowy wymiar? Czy to nie piękna wizja nadać rzeczy niematerialnej kształtu? Ubierz swoje zdanie nie w słowa a w materię.

 

” Przyzwyczailiśmy się do faktu, że poprzez pracę złotniczą odpowiadamy na zadany temat. Jednak w każdym z nas tkwi nuta (lub etiuda) przekory. Tym razem nie ktoś, tylko my sami chcemy otworzyć tematy i niech zostaną one poddane komentarzom. Nie odpowiadamy na narzucony temat, ale przedstawiamy swój punkt widzenia, swoje osądy i interpretacje. Pytamy i ogłaszamy. I liczymy na nawiązanie dyskusji. Werbalnej, tekstowej i – najcenniejszej – poprzez złotniczą replikę. „

– Organizatorzy Wystawy

 

 

Moim zdaniem. to nie konkurs

Projekt Moim zdaniem. to nie konkurs. To wystawa, która będzie prezentowana w słynnych galeriach i muzeach. Już teraz wiadomo, że premiera wystawy odbędzie się w trakcie pierwszego dnia targów JUBINALE (7 CZERWCA 2018 w Krakowie). Kolejne planowane miejsca to Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym, Muzeum Bursztynu w Gdańsku, Galeria Sztuki w Legnicy, Galeria YES, Maggan Gallery w Londynie a w roku 2019 prace mogą trafić nawet za ocean do krajów Ameryki Południowej! Robi wrażenie prawda !?:)

 

Organizatorzy wystawy Moim zdaniem.

Wystawa Moim zdaniem. to nie spontaniczny wymysł szalonych artystów. To pomysł, który narodził się na bazie wielu rozmów przy okazji spotkań w sandomierskiej Galerii Otwartej, prowadzonej przez Mariusza Pajączkowskiego. Nie jest nowy, opiniował go i wspierał sam Michał Gradowski, który już w 2013 roku wniósł wiele cennych uwag. Idea ewoluowała dosyć długo, zaś impulsem do opracowania tego scenariusza było zaproszenie przez Andrzeja Sadowskiego, organizatora targów Jubinale, do zorganizowania wystawy podczas czerwcowego spotkania branży złotniczej w Krakowie. Swoje wsparcie oraz przestrzeń wystawienniczą w londyńskiej Magan Gallery zaofiarował Andrzej Pacak, zaś Marek Nowaczyk, „biologiczny” ojciec legnickich konfrontacji, zgodził się służyć doświadczeniem, wiedzą i pomocą.

 

Jak wziąć udział w wystawie Moim zdaniem.

Czy w tym wszystkim musisz trzymać się jakichś zasad? A no okazuje się, że jakieś zasady jednak są 😉 Zobacz REGULAMIN WYSTAWY, który w wyczerpujący sposób informuje o najmniejszych szczegółach tego projektu, m.in. o obowiązujących terminach.

Jeśli już jesteś zdecydowany na wzięcie udziału w wystawie to nie czekaj ani minuty dłużej, tylko wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY UDZIAŁU W WYSTAWIE i uzupełnij OPIS ZGŁASZANEJ PRACY.

Koniecznie polub FANPAGE WYSTAWY! Tam na bieżąco pojawiają się informacje i inspiracje dotyczące wystawy Moim zdaniem.

Oficjalna STRONA WYSTAWY MOIM ZDANIEM gromadzi wszystkie potrzebne informacje.

 

 

Galeria poniżej przedstawia obrazy, które mogą zainspirować Cię do stworzenia biżuterii. Może któryś z tematów wzbudzi w Tobie emocje. Wyraź je, wyraź swoje zdanie za pomocą biżuterii.