Jak zaczęła się nasza historia z JUBINALE i co tam robiliśmy

Na tegoroczną 10. już edycję Międzynarodowych Letnich Targów Biżuterii i Zegarków JUBINALE  2017 zostaliśmy z Kamilem zaproszeni przez samych organizatorów czyli przez PB Group – Grupa Polska Biżuteria. Co tam robiliśmy? Byliśmy odpowiedzialni za relację Targów JUBINALE 2017 na social media. W takiej roli czuliśmy się jak ryby w wodzie! Robiliśmy zdjęcia pięknej biżuterii, kręciliśmy filmy z modelkami, poznawaliśmy firmy jubilerskie i pisaliśmy o tym co dzieje się w trakcie targów. Jeśli nie byliście na bieżąco, to koniecznie wejdźcie na fanpage JUBINALE! i zobaczcie jak wyglądała tegoroczna jubileuszowa edycja.

Trzy dni targowe minęły nam bardzo przyjemnie – na hali o pow. 5.000 m2 spotkaliśmy 230 firm jubilerskich, polskich i zagranicznych projektantów i tyle pięknej biżuterii, że nie wiedziałam na czym oko zawiesić. Po trzecim dniu szczerze żałowałam, że musieliśmy już kończyć i że targi nie trwają dłużej. Po wszystkim musieliśmy szerzej opisać to, co się tam działo.

  

 

 

10 LAT JUBINALE czyli JUBINALE 2017

Organizatorzy PB Group mają już 10. letnie doświadczenie w organizacji targów jubilerskich. Zapewne to wpłynęło na tak świetną frekwencję tegorocznej edycji JUBINALE 2017. Kto był ten wie, jak dużo ludzi odwiedziło targi. Momentami nie dało się przejść przez korytarze, a zaparkowanie samochodu przy EXPO Kraków, mimo ogromnego parkingu, było niemal niemożliwe.

Pierwszy dzień minął nam z Kamilem bardzo szybko. Zaczęliśmy od obejścia całej hali i wybrania, naszym zdaniem, najciekawszych wystawców biżuterii. Nie było łatwo, ponieważ wystawcy przyszykowali się bardzo dobrze pod względem asortymentu. Różne typy biżuterii, piękne stoiska i oryginalne ekspozycje nie ułatwiały nam wyboru 🙂

Po burzliwych dyskusjach wybraliśmy 8 stanowisk, które następnie odwiedziliśmy, w celu przeprowadzenia mini wywiadów. Nie będę rozpisywać się na ten temat, ponieważ efekty możecie podziwiać na fanpage’u JUBINALE.COM.Siedząc w naszym open space’ie, szykując materiały na kolejny dzień targowy, nawet nie zauważyliśmy jak wybiła godzina 18:00 i hala opustoszała. Zdaliśmy sobie sprawę, że musimy lecieć szykować się na kolejny punkt w naszym harmonogramie, jakim był Bal Polskich Jubilerów! Byliśmy z Kamilem ogromnie podekscytowani tym wydarzeniem. Zanim jednak opowiem, co się tam działo, chcę zwrócić uwagę na coś, co ujęło mnie podczas pierwszego dnia, a nie jest związane stricte z biznesową częścią targów.

 

modelki promotorki targów biżuterii jubinale kraków 2017 ładne dziewczyny

 

 

Jak urodziny to i prezenty 🙂

Niecodziennie kończy się 10 lat 🙂 Szampan przygotowany przez organizatorów był przepyszny. Niesamowite było to, że w tym całym targowym zamieszaniu znalazły się osoby, które wpadły na to, by podziękować organizatorom, życzyć im kolejnych udanych lat i sprezentować im wyjątkowe upominki. Zrobiliśmy zdjęcia niektórym z nich.

Jednym z prezentów był medal pamiątkowy z wizerunkiem patrona złotników Św. Eligiusza wybity z okazji 25. rocznicy założenia firmy Art Studio Wilkom Marka Korytowskiego. To limitowana seria wykonana w ilości 15 sztuk. Moneta o średnicy 45 mm i masie ok. 64g. wykonana została ze srebra.

 srebrna moneta pamiątkowa wykonana przez art studio wilkom targi biżuterii jubinale 2017

Srebrna pamiątkowa moneta wykonana przez art studio wilkom.

 

Wyjątkowy brylant lśniący milionem barw od firmy Labera.

 wyjątkowy brylant wykonany ze szkła przez firmę labera brylant lśniący tysiącem barw

 

Kolejnym aspektem targów, niewidocznym na pierwszy rzut oka jest to, że targi to nie tylko biznes. Zarówno wystawcy jak i organizatorzy czekają cały rok, żeby spotkać starych przyjaciół i znajomych, którzy na co dzień rozsiani są po całej Polsce czy nawet całym świecie. W trakcie targów mają możliwość porozmawiania na spokojnie i nadrobienia zaległości. Przyjemnie było patrzeć na uśmiechy i uściski wymieniane między starymi znajomymi.

 

BAL POLSKICH JUBILERÓW

Muszę przyznać, że jeszcze nigdy nie byłam na prawdziwym balu, ten z okazji 10-lecia Targów JUBINALE był moim pierwszym i to w jakim stylu! 120 metrów pod ziemią w kopalni Wieliczka, w kamiennej sali Warszawa do której zjeżdżaliśmy z Kamilem windą górniczą. Na dole zastały nas pięknie zasłane okrągłe białe stoły, nastrojowe światła, kryształy soli mieniące się w ścianach oraz kobiety w pięknych balowych sukniach ozdobione wyjątkową biżuterią – coś pięknego!

 

targi biżuterii jubinale 2017 bal jubilerów w kopalni soli w wieliczce wielka gala

 

 

W iście górniczym stylu bal otworzył występ Orkiestry Górniczej, zaraz po tym rozpoczęto przyznawanie nagród. Wręczono statuetki prezesom Targów w Krakowie, nagrodzeni zostali wystawcy, którzy już 10 lat współpracowali z JUBINALE, wyróżnione zostały też firmy współpracujące przy organizacji Targów JUBINALE 2017.

 dyrygent orkiestry górniczej w kopalni soli w wieliczce mundur górniczy pióropusze na czapkach
 orkiestra górnicza kopalni soli w wieliczce 2017 mundury górnicze

 

 targi biżuterii jubinale 2017 rozdanie nagród andrzej sadowski kraków 2017

Coś czego nie było w programie i czego nikt z obecnych się nie spodziewał, to rozdanie statuetek dla osób, które na co dzień tworzą JUBINALE. Podziękowania i nagrody wręczył sam Prezes Targów Pan Andrzej Sadowski. Atmosfera jaka panuje wśród organizatorów targów PB Group jest niecodzienna i aż miło jest patrzeć, jak świetnie się między sobą dogadują !

statuetki 10 lat jubinale 2017 kraków targi biżuterii pamiątkowe statuetki

 

 

bal polskich jubilerów jubinale 2017 10 edycja targi biżuterii kraków 2017

 


Po oficjalnej części balu rozpoczęła się już impreza z DJ’em więc z Kamilem odłożyliśmy aparaty i poszliśmy na parkiet. Muszę przyznać, że co jak co, ale polska scena jubilerska potrafi się bawić..:P

 

MIĘDZYNARODOWE JUBINALE

 

JUBINALE jak sama nazwa wskazuje to Międzynarodowe Targi Biżuterii i Zegarków. Dlatego też oprócz polskich wystawców była też bardzo liczna grupa zagranicznych firm z Włoch, Ukrainy, Niemiec, Turcji, Wlk. Brytanii, Austrii, Litwy, Czech, Rumunii a nawet Brazylii, Singapuru czy Nepalu! Wszystkie te firmy w zasięgu ręki!

Rozmawialiśmy z wieloma firmami z zagranicy, ale mnie szczególnie urzekła biżuteria firmy jubilerskiej z Rumunii Cozette Boutique, która jak się okazało, była na targach w Polsce po raz pierwszy. To jest właśnie to, co uwielbiam w targach jubilerskich – docierają do Polski firmy jubilerskie, których biżuterii nie znajdziesz w żadnym polskim butiku czy salonie! A Cozette Boutique biżuterię mają boską! Ja totalnie zakochałam się w tej biżuterii i trochę poszalałam z ilością zdobytych u nich kompletów, kolczyków i naszyjników… To taka prawdziwa biżuteria – bogata, strojna, niepowtarzalna, ręcznie robiona i pełna wyjątkowych okazów kamieni naturalnych (opali, rubinów czy szafirów)!

Jestem wielką fanką Lizy Urla, która prowadzi wspaniałego bloga o biżuterii gemologue, a od jej Instagrama jestem uzależniona! To właśnie Liza Urla promuje tego typu biżuterię, jaką miała firma Cozette Boutique – bogatą i oryginalną, wykonaną w pojedynczych sztukach, z kamieniami naturalnymi. Mam nadzieję, że firma ta pojawi się w kolejnych latach na targach JUBINALE, bo na pewno w Polsce znajdzie się liczna grupa jej fanek!

 

 cozette boutique jewerly jubinale 2017 piękna biżuteria oryginalna biżuteria

 

 jubinale 2017 targi biżuterii cozette boutique jewerly oryginalna biżuteria
 cozette boutique biżuteria autorska wystawa biżuterii kraków 2017 oryginalna biżuteria

 

SOBOTA – DZIEŃ OTWARTY DLA WSZYSTKICH

Targi JUBINALE 2017 są wyjątkowe jeszcze pod jednym względem. Jako jedne z nielicznych targów jubilerskich otwierają się na osoby spoza branży jubilerskiej. W ostatni dzień targowy (sobotę) na targi może wejść każdy chętny. Pamiętajcie o tym za rok, kiedy w czerwcu 2018 odbędzie się 11 edycja targów JUBINALE 2017 w Expo Kraków. Wyobraźcie sobie całą galerię handlową wypełnioną po brzegi biżuterią! Będziecie mogli sami zobaczyć tysiące wzorów, przymierzyć wyjątkowe okazy biżuterii, kupić unikatowe modele, porozmawiać z producentami czy osobiście poznać projektantów biżuterii. To atrakcja na cały dzień, jaką zapewnia Wam w Polsce tylko JUBINALE!
Jeżeli praca pozwoli to postaramy się też pojawić na JUBINALE Christmas Edition – drugich targach, które organizuje PB Group w Polsce. Te targi odbędą się w listopadzie w Krakowie.

Zapraszam Was do oglądania zdjęć oraz relacji wideo na naszym kanale YT zrobionych podczas targów.
Ponadto za parę dni ukaże się artykuł, w którym zdradzam trendy w biżuterii na sezon 2017/2018, więc zostańmy w kontakcie biżumaniacy 🙂

 

 

 

 

GALERIA