Warszawianka Roku 2018 i Warszawianka Stulecia wybrane! 25 października odbyła się uroczysta gala w Teatrze Studio, gdzie wyłoniono Warszawiankę Roku oraz Warszawiankę Stulecia. O tym wydarzeniu pisaliśmy już w naszym artykule Plebiscyt „Warszawianka Roku” i „Warszawianka Stulecia”. Nie byłoby nas tam z Kamilem gdyby nie wyjątkowe zaproszenie oraz propozycja współpracy jakie otrzymaliśmy. KINGY.PL Królestwo Biżuterii stworzyło bowiem złoty naszyjnik z symbolem łuski, który został wręczony każdej z nominowanych do tytułu Warszawianka Roku.

Złoty naszyjnik z symbolem syreniej łuski dla Warszawianek Roku

KINGY.PL stworzyło biżuterię specjalnie na uroczystą galę Warszawianka Roku 2018, na której została wybrana jedna z dziesięciu Warszawianek . Każda z nominowanych otrzymała złoty naszyjnik z niezwykle ważnym dla Warszawy znakiem, którym jest syrenia łuska. Symbolizuje ona siłę i waleczność jaka drzemie w każdej z kobiet. Taka biżuteria nie pełni już tylko funkcji ozdobnej. To prawdziwy amulet, który przypomina o sile jaką mają kobiety! Syrenia łuska to poza Pałacem Kultury jeden z symboli Warszawy – jej znak rozpoznawczy.

Kto nosi złoty naszyjnik z symbolem syreniej łuski?

Złote naszyjniki trafiły w wyjątkowe ręce, ponieważ spośród tysięcy warszawianek wybrano wąskie grono 10 kobiet, które zasłużyły się dla naszej stolicy. To kobiety, które mają wpływ na życie publiczne miasta, ale także na otaczającą nas rzeczywistość, działają społecznie, integrują środowiska i skupiają wokół siebie ludzi. To one zarażają innych swoją szlachetną pracą i mobilizują ich do działania. Tymi kobietami są m.in. Anna Ojer (zwyciężczyni plebiscytu Warszawianka roku 2018), Krystyna Janda, Maja Ostaszewska, Natalia Szcześniak (możecie ją znać z vloga Architecture is a good idea) czy sama Wanda Traczyk-Stawska!!!! Te 10 kobiet nominowanych do tytułu Warszawianka Roku otrzymało symboliczny atrybut siły – złoty naszyjnik z syrenią łuską. To zaszczyt i niezwykłe wyróżnienie, że to właśnie my wykonaliśmy tą wyjątkową biżuterię dla tak wspaniałych kobiet!

Jak powstał projekt biżuterii na plebiscyt Warszawianka Roku

Wszystko zaczęło się od tajemniczego telefonu jaki otrzymaliśmy od Miasta Stołecznego Warszawa, po którym wiedzieliśmy z czym mamy się zmierzyć. Później nastąpił etap planowania i projektowania, usiedliśmy z Kamilem i zrobiliśmy burze mózgów. Naszym celem było stworzenie złotego naszyjnika, który będzie znakiem rozpoznawczym zarówno plebiscytu Warszawianka Roku jak i samego miasta Warszawa. Miała to być pamiątka dla 10 nominowanych Warszawianek – wspaniałych, aktywnych kobiet, które walczą o wspólne dobro.

W identyfikacji wizualnej plebiscytu użyto symbolu syreniej łuski. Subtelny, minimalistyczny znak, który od razu zdobył nasze serce. Ustaliliśmy wymiary zawieszki, jej grubość, próbę złota i tak oto z planów powstała najpierw wizualizacja naszyjnika, a później sam złoty naszyjnik. Poniżej umieszczamy materiały, które służyły nam jako pomoc przy realizowaniu tego projektu. To wspaniałe uczucie, kiedy plany z kartki papieru przeobrażają się w prawdziwą biżuterię, którą można założyć oraz z dumą nosić.

 

O samej gali będziemy pisać w następnym artykule… zdarzyło się tam coś co nas ogromnie wzruszyło dlatego chcemy poświęcić temu tematowi oddzielny artykuł. Odwiedźcie nas ponownie już wkrótce.