Słyszeliście o plebiscycie „Warszawianka Roku”? W skrócie chodzi o to, żeby spośród kilkuset tysięcy wspaniałych kobiet zamieszkujących obecnie Warszawę wybrać tą jedną, która w szczególny sposób przyczyniła się do rozwoju i promowania Warszawy. A to nie wszystko! W tym roku mamy szczególną okazję wybrać Warszawiankę Stulecia! Plebiscyt na Warszawiankę Stulecia związany jest z wyjątkowym jubileuszem – setną rocznicą wprowadzenia praw wyborczych kobiet w Polsce! To od 1918r. kobiety w Polsce mogą same korzystać z czynnego prawa wyborczego!

Zastanawiasz się dlaczego o tym piszemy i jaki to ma związek z naszą marką KINGY JEWELLERY? Jeszcze nie możemy zdradzić Wam szczegółów naszej nowej współpracy z miastem stołecznym Warszawa ale zrobimy to wkrótce! A tymczasem zapoznajcie się z plebiscytem „Warszawianka Roku”

 

 

Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy:

„Pierwszy raz mieszkańcy wybiorą tę najwspanialszą kobietę, która w wyjątkowy sposób przyczyniła się do rozwoju i promowania Warszawy. W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przyznamy także wyjątkowy, jubileuszowy tytuł Warszawianki Stulecia. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa już na trwałe wpisze się w życie naszego miasta i każdego roku będzie angażować kolejne pokolenia mieszkańców”

 

 

Konferencja prasowa plebiscytu  „Warszawianka Roku”

i „Warszawianka Stulecia”

14 października byliśmy razem z Kamilem na konferencji prasowej Plebiscytu „Warszawianka Roku” i „Warszawianka Stulecia”. Spotkanie odbyło się w teatrze Studio. Pewnie lokalizacja tego wydarzenia nie była przypadkowa. Teatr Studio usytuowany jest bowiem w jednym z symboli miasta Warszawa – Pałacu Kultury i Nauki.

Konferencję poprowadziła dziennikarka Dagmara Kowalska znana głównie ze wspaniałego ciepłego głosu lecącego z odbiorników radia Chilli Zet. Zaproszonymi gośćmi był Adam Bodnar obecny Rzecznik Praw obywatelskich, Ewa Malinowska-Grupińska Przewodnicząca Rady Miasta Warszawa oraz Zastępca prezydenta Miasta Warszawa. Na konferencję przybyła m.in DJ WIKA czy Anna Maruszeczko – znane Warszawianki i zarazem wyjątkowe kobiety.

To właśnie w trakcie konferencji prasowej ogłoszono kobiety nominowane do tytułu Warszawianka Roku oraz Warszawianka Stulecia. Wszystkie nominowane warszawianki wymieniamy poniżej w naszym artykule.

 

10 kobiet nominowanych do tytułu „Warszawianka Roku”

Oto 10 kobiet nominowanych do tytułu „Warszawianka Roku”: Sylwia Chutnik, Agata Diduszko-Zyglewska, Leyla Elsanova, Martyna Goździuk, Krystyna Janda, Dorota Łoboda, Anna Ojer, Maja Ostaszewska, Natalia Szcześniak, Wanda Traczyk-Stawska.

 

10 kobiet nominowanych do tytułu „Warszawianka Stulecia”

A teraz czas na 10 wspaniałych kobiet nominowanych do tytułu „Warszawianka Stulecia”: Justyna Budzyńska-Tylicka, Wanda Gertz, Stefania Grodzieńska, Zofia Kuratowska, Agnieszka Osiecka, Irena Sendlerowa, Halina Skibniewska, Maria Skłodowska-Curie, Danuta Szaflarska, Wanda Traczyk-Stawska. Czy któraś z nich cieszy się Twoją sympatią?

Sylwetkę każdej z nominowanych kobiet znajdziesz pod tym linkiem:

Sylwetki nominowanych Kobiet

 

Jak możesz zagłosować na Warszawiankę Roku i Warszawiankę Stulecia?

Nie musisz pochodzić z Warszawy żeby móc głosować. Wystarczy, że masz ukończone 16 lat! Głosujący podaje tylko imię i nazwisko oraz e-mail. Na oddanie głosu masz czas do 17 października. Niby dużo czasu ale po co tyle czekać? Zagłosuj już teraz na stronie: www.um.warszawa.pl/warszawiankaroku

 

Ogłoszenie wyników plebiscytu  „Warszawianka Roku” i „Warszawianka Stulecia”

Ogłoszenie wyników nastąpi 25 października 2018 r. w trakcie balu w Teatrze Studio. Będziemy tam razem z Kamilem i na bieżąco będziemy Was informować o wynikach plebiscytu! Szykuje się świetna impreza. Na balu mogą pojawić się ambasadorzy plebiscytu Warszawianka Roku i Warszawianka Stulecia. Są nim m.in. Dorota Wellman, Katarzyna Bonda, Anna Maruszeczko, DJ WIKA, Jacek Santorski czy Gabi Drzewiecka. Jeśli chcecie być częścią niej to pamiętajcie o obserwowaniu nas na naszym Instagramie @kingyjewellery

 

 

Zdjęcia: m.st. Warszawa.