Jubinale 2019 już za nami. Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądała 12. edycja Międzynarodowych Targów Biżuterii i Zegarków Jubinale to trafiliście w dobre miejsce! Przygotowaliśmy dla Was artykuł, który pokazuje jak Targi Jubinale 2019 wyglądały z naszej perspektywy. Sami zobaczcie ile pięknej biżuterii, branżowych szkoleń oraz innych atrakcji widzieliśmy w trakcie trzech dni targowych na Jubinale.

 

 

Jubinale 2019

Wyobraź sobie galerię handlową w której niemal 200 sklepów, jeden obok drugiego, to sklepy jubilerskie. Tak właśnie wyglądają targi Jubinale 2019, tyle że sklepami są stoiska wystawiennicze firm jubilerskich. Chcąc skupić się na każdym ze stoisk nie sposób jest obejść je wszystkie w trakcie jednego dnia. Jest tam mnóstwo złotej i srebrnej biżuterii, kamieni, maszyn dla jubilerów oraz wspaniałych prac polskich projektantów. Niejednokrotnie słyszeliśmy, że targi Jubinale to targi jubilerskie dla profesjonalistów i w 100% się z tym zgadzamy! To tu wystawiają się najwięksi polscy producenci i dystrybutorzy złotej i srebrnej biżuterii oraz maszyn złotniczych.

 

 

 

 

Biżuteria, która nas zachwyciła na targach Jubinale 2019

Pośród tej ogromnej ilości pięknej biżuterii, jaką zobaczyliśmy w trakcie Targów Jubinale 2019, wybraliśmy jedną firmę, której biżuteria wyjątkowo nas zachwyciła! To biżuteria marki Chilli Jewellery – biżuteria projektowana i ręcznie tworzona w Polsce w oparciu o technologię 3D. To pozłacane srebro z wykorzystaniem cyrkonii oraz polskiego bursztynu. Jak się okazało ta polska marka ekskluzywnej biżuterii w tym roku uczestniczyła w Targach Jubinale po raz pierwszy. Biżuterię Chilli Jewellery projektowaną przez Pana Ireneusza Glaze można było podziwiać podczas ostatniej gali Gdańsk Amber Look. Sami zobaczcie jaka ta biżuteria jest wyjątkowa. Pan Ireneusz Glaza do swoich nowoczesnych projektów używa polski bursztyn, nadając mu przy tym niezwykłej świeżości.

 

 

 

Trendy w biżuterii widoczne na Jubinale 2019

Możemy się z Wami podzielić najświeższymi nowinkami ze świata biżuterii i zegarków. Targi Jubinale 2019 były bowiem dla nas wielką skarbnicą wiedzy. To tu podglądaliśmy jaka biżuteria będzie się wkrótce sprzedawać, jakie wzory będą modne, a jakie powoli odchodzą w niepamięć. Jak się okazuje sezon 2019/2020 należeć będzie głównie do biżuterii z perłami, do biżuterii z motywem koła, do długich kolczyków z zawieszkami oraz do biżuterii kolorowej. Takie motywy w biżuterii były prawdziwym hitem w trakcie Targów Jubinale. Odwiedzający Targi Jubinale 2019, czyli głównie właściciele polskich sklepów jubilerskich, najchętniej kupowali taką biżuterię do swoich salonów. Skoro taka biżuteria będzie niedługo największym bestsellerem w sklepach jubilerskich to szybko trafi też na polskie ulice. Zatem latem 2019 będziemy nosić taką biżuterię jaką uchwyciliśmy na zdjęciach w trakcie Targów Jubinale.

 

 

 

 

Darmowe szkolenia i wykłady na Jubinale 2019

 

Organizatorzy Targów Jubinale stawiają na szkolenie polskiej branży jubilerskiej. Od dwóch lat organizują darmowe szkolenia dla Uczestników Targów Jubinale. W tym roku przez 3 dni targowe Jubinale 2019 można było uczestniczyć w dwóch typach szkoleń. Pierwsze to szkolenia dotyczące grawerowania mechanicznego, które poprowadziła firma Gravograph Polska. Uczestnicy całodziennego szkolenia poznali m.in aspekty techniczne grawerek mechanicznych, techniki grawerowania diamentem obrotowym i nieobrotowym, grawerowania frezem, technikę Art Foil czyli złocenia na gorąco czy zasady doboru frezów. Były to niezwykle wartościowe szkolenia dla jubilerów praktyków, którzy w gronie ludzi z branży mogli poszerzyć swoją wiedzę o kolejne ważne złotnicze zagadnienia.

 

 

 

Inny typ bezpłatnych szkoleń zorganizowanych dla odwiedzających Targi Jubinale 2019 to wykłady poprowadzone przez Pana Jerzego Osikę prezesa firmy Promedia. Osoby, które wzięły udział w tych wykładach dowiedziały się m.in. jak stworzyć wystawę sklepową, która sprzedaje, jak pozyskać najlepszych sprzedawców, dowiedzieli się o technikach finalizacji sprzedaży oraz jak wykorzystać wiedzę o różnicach kulturowych, by zyskać klientów w Chinach, Rosji, USA i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Przyznam szczerze, że programa wykładów był niezwykle atrakcyjny i sama bardzo żałuję, że nie mogłam wziąć udziału w każdym z nich. Już nie mogę się doczekać kolejnych bezpłatnych wykładów jakie będą organizowane przez Targi Jubinale w przyszłym roku!

 

 

Gifton.top Targi Upominków i Dekoracji

Gifton.top to Targi Upominków i Dekoracji organizowane równolegle z Targami Jubinale. Połączenie tych dwóch wydarzeń dało uczestnikom Targów możliwość zobaczenia ogromnej ilości biżuterii, ale też poznania najświeższej oferty upominków i dekoracji. W tym roku uczestnicy targów Gifton.top mieli okazję zobaczyć artykuły dekoracji wnętrz rewelacyjnej polskiej firmy Hanipol, mogli podziwiać ręcznie zdobione szkło i kryształy firmy WRZOS, czy zaopatrzyć się w piękne ręcznie malowane szkło i obrazy w firmie Art Monique Światłem Malowane. Gifton.top to wartość dodana i świetne urozmaicenie dla odwiedzających Targi Jubinale 2019.

 

 

 

Atrakcje w trakcie Jubinale 2019: odlewanie srebra

W trakcie Jubinale 2019 każdy uczestnik targów miał możliwość zobaczenia jak odlewa się srebro. Co godzinę odbywał się pokaz odlewniczy prowadzony przez firmę SAAMP – przedstawiciela branży rafinacji metali szlachetnych. Sami widzicie na zdjęciach, że odlewanie srebra jest bardzo efektowne. Efektem odlewania była 300-gramowa sztabka czystego srebra. Jej skład sprawdziliśmy na spektometrze.

 

 

Sobota – dzień otwarty dla odwiedzających Targi Jubinale 2019

Jak co roku ostatni trzeci dzień targów był dniem otwartym. Oznacza to, że targi Jubinale 2019 mogły odwiedzić również osoby spoza branży jubilerskiej. Każdy chętny mógł zobaczyć jak wyglądają Targi Biżuterii i Zegarków, kupić dla siebie biżuterię, porozmawiać z projektantami polskiej biżuterii, zobaczyć jak tworzy się biżuterię, zobaczyć pokaz odlewania srebra czy wziąć udział w otwartych wykładach prowadzonych przez Pana Jerzego Osikę. To niezwykła atrakcja dla pasjonatów biżuterii czy rodzin z dziećmi!

 

 

 

 

Jubinale 2019 – podziękowania

12 Edycja Międzynarodowych Targów Biżuterii i Zegarków JUBINALE 2019 już za nami. Był to dla nas wspaniały czas i wielka przyjemność! Chcieliśmy serdecznie podziękować i pogratulować całej ekipie Jubinale za rewelacyjne przygotowanie kolejnej edycji targów. Podziękowania kierujemy również do świetnych ludzi z branży jubilerskiej, zarówno Wystawców jak i Odwiedzających, bez których targi Jubinale nie byłyby tak udane! Dziękujemy i do zobaczenia już za rok!

Jeżeli jesteście ciekawi jak wyglądała 11 edycja Letnich Targów Biżuterii i Zegarków kliknijcie w link: JUBINALE 2018  . A tymczasem zapraszamy do obejrzenie wszystkich zdjęć jakie zrobilismy na targach.

 

GALERIA ZDJĘĆ