Niemal 40 lat temu kobiety były mocno pomalowane, robiły sobie ogromne tapiry i nosiły kolorowe kostiumy. Do tego zakładały wielkie kolorowe kolczyki i ciężkie naszyjniki. Takie były lata 80’te. Teraz w pewnym sensie do tego wracamy, ale w nieco innym wydaniu, bo wyrazista biżuteria zostaje, a zmienia się cała otoczka. Teraz przyszedł czas na naturalność. Nie malujemy się. Styl no-make up jest teraz na czasie. W tonie jest noszenie minimalistycznych ubrań wykonanych z dobrego materiału. A co z biżuterią? Czy nadeszła era statement jewellery?

Okazuje się, że taka naturalność może być dla niektórych kobiet zbyt nudna. Kobiety, które chcą wyrazić swój mocny temperament i podkreślić swoją odmienność mogą do minimalistycznych ubrań i braku makijażu zakładać statement jewelry.

Jak wygląda i czym jest Biżuteria Statement?

Jakie cechy musi spełniać biżuteria, żeby można ją było tak nazwać? Statement jewelry jest wyjątkowo duża. Na tyle duża, że sama ściąga na siebie wzrok. Jeśli chodzi o kolczyki to nosimy je nie do pary albo zakładamy tylko jeden wielki kolczyk. Bardzo dobrze wpisuje się w ten styl biżuteria vintage. Żeby jednak nie przesadzić i nie wyglądać jak z festynu, należy pamiętać o zachowaniu umiaru: do statement jewelry zakładamy minimalistyczne ubrania i najlepiej – nie malujemy się. Niech nic w naszym wyglądzie nie odciąga od wyrazistej biżuterii.

Statement Jewellery vs Minimalizm

Jak to się ma do modnej obecnie minimalistycznej biżuterii? Można powiedzieć, że jest to jej godna opozycja. Taki przeciwstawny nurt do drobnej biżuterii, która subtelnie podkreśla nasz wygląd. To dobra wiadomość dla kobiet, które lubią zwracać na siebie uwagę- róbcie to z pomocą statement jewelry!

 

Poniżej wstawiam parę znalezionych zdjęć obrazujących przykłady Biżuterii Statement:

Iwanka Trump, córka obecnego Amerykańskiego prezydenta to jedna z najlepiej wyglądających i ubierających się kobiet w środowisku politycznym. Na ostatnim szczycie w Berlinie, pokazała się w prostej, minimalistycznej białej sukience i założyła dwa zupełnie różne kolczyki. Czy to przez pomyłkę? Na pewno nie! To najnowsza moda w biżuterii, która zagościła już an tak wysokich szczeblach!

Żródło: http://kobieta.wp.pl/pomylila-sie-czy-to-nowy-trend-spojrzcie-na-jeden-szczegol-u-ivanki-trump-6116821162883201g

 

 

Każdy zna Audrey… Ona już dawno temu wiedziała co będzie modne 😛

 

 

O Statement Jewellery na swoim blogu pisze również Jennifer Wrynne.

Zródło: http://www.jenniferwrynne.com/jennifers-blog/in-love-with-statement-jewellery

 

 

Biżuteria ta zagościła również na Festiwalu Diwali.

Zródło: https://fashion.voonik.com/2015/11/10/statement-jewellery-for-this-diwali/

 

 

Pamiętajcie, że Biżuteria Statement to nie tylko bogate naszyjniki, ale także bransoletki czy inne dodatki.

Zródło: http://www.signature9.com/style/jewelry/how-big-are-your-accessories-trend-alert-bigger-is-better