Zastanawiasz się jak przechowywać biżuterię, tak aby nie traciła na swym uroku? Myślisz, że każda szkatułka zapewni jej bezpieczeństwo? Sprawdź 5 zasad przechowywania biżuterii i ciesz się jej blaskiem przez długie lata!

 

Aby przechowywać biżuterię… używaj stojaków…

Dla biżuterii noszonej na co dzień wygodnym rozwiązaniem są stojaki. Mają one różną formę, od zwierzaków po drzewka, dzięki czemu mogą wyglądać jak element wystroju wnętrza. Można umieścić je np. na szafce nocnej. Będą wtedy idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają w nawyku zdejmowanie biżuterii przed snem i zakładanie jej od razu po przebudzeniu.

Alternatywą dla stojaków są również tacki oraz organizery, które z kolei częściej znajdują zastosowanie w garderobach. Naszyjniki takie jak złote celebrytki dzięki takim organizerom nie będą się plątały. Co więcej, przechowywanie biżuterii na wieszakach, tak aby biżuteria się ze sobą nie stykała, zabezpiecza ją dodatkowo przez zarysowaniem.

 

… oraz pudełek

W przypadku cennej i rzadziej noszonej biżuterii powinniśmy jednak kupić lub wygospodarować sobie pudełko, w którym będzie ona chroniona od kurzu, wilgoci, czy promieni słonecznych. Ich działanie może powodować znacznie szybsze ciemnienie biżuterii. Dzięki odpowiedniemu przechowywaniu biżuterii możemy znacznie ograniczyć ten proces a nasza biżuteria zachowa swój wyjątkowy wygląd na długie lata.

W tym przypadku jednak należy pamiętać, żeby trzymać poszczególne przedmioty osobno, tak by się nie dotykały. Zapobiegnie to chociażby zbędnym zarysowaniom. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będą szkatułki profesjonalnie przygotowane do biżuterii. Dzięki wielopoziomowej konstrukcji znajdzie się w nich dedykowane miejsce na złote pierścionki, wisiorki, czy zegarki. Każdy z klientów naszego jubilerskiego sklepu internetowego wraz z nową biżuterią otrzymuje od nas wielorazowy woreczek strunowy. Jest to najlepszy sposób na przechowywanie biżuterii. Takie woreczki umieszczamy następnie w pudełku. Jest to sposób, który maksymalnie ogranicza kontakt biżuterii ze szkodliwymidla niej warunkami.

 

pudełko na biżuterię

pudełko do przechowywania biżuterii

 

Przechowuj biżuterię w suchym miejscu

Jak przechowywać biżuterię aby dłużej zachowała blask? Częstym błędem jest trzymanie biżuterii w łazience. Jest to podyktowane przyzwyczajeniami. Wstajemy rano, myjemy się, szykujemy do wyjścia. Następnie ubieramy biżuterię. Czemu więc nie trzymać wszystkiego w jednym miejscu?

Dlatego, że wystawianie biżuterii na wilgoć powoduje jej szybsze ciemnienie. Szczególnie srebrna biżuteria jest narażona na ciemnienie. Co należy robić, aby biżuteria była jeszcze bardziej bezpieczna? Należy ją trzymać w ciemnym miejscu, z daleka od promieni słonecznych.

 

Nigdy nie myj się z biżuterią

Z łazienką związane jest jeszcze jedno zagrożenie. W trakcie mycia się, poza kontaktem z wilgocią, narażamy naszą biżuterię na zerwanie bądź zsunięcie. O ile przerwanie może wymagać „jedynie” naprawy, o tyle wpadnięcie przedmiotu do odpływu może oznaczać jego bezpowrotną utratę. Na czas kąpieli warto mieć tackę lub inne przygotowane miejsce, gdzie bezpiecznie będziemy mogli odłożyć wisiorek, czy srebrny pierścionek.

 

Pamiętaj o etui w podróży aby przechwytywać biżuterię bezpiecznie.

Nie lubisz rozstawać się ze swoimi akcesoriami w trakcie wyjazdów? Są ważnym elementem Twojego stroju? Nie musisz zakładać na siebie wszystkiego co chcesz ze sobą zabrać. Na takie sytuacje warto mieć przygotowane etui podróżne.

Chcąc uniknąć zniszczenia cennej biżuterii warto zakupić małe etui z przegródkami, które pozwoli na osobne rozmieszczenie wszystkiego co zamierzasz ze sobą zabrać. Dodatkowo chroni biżuterię przed rysowaniem. Podróżne pudełko na biżuterię jest niezbędne szczególnie dla eleganckich osób będących w podróży służbowej.

Mamy nadzieję, że nasze porady pozwolą Ci dłużej cieszyć się wyjątkowym blaskiem Twoich srebrnych naszyjników, bransoletek i innych błyskotek. Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą naszego sklepu z biżuterią Kingy.pl!