Dlaczego biżuteria brudzi skórę? Noszenie biżuterii czasami powoduje pewne problemy. Zamiast cieszyć się z posiadania pięknych dodatków to Ty martwisz się gdyż:

  • Twoja biżuteria zaczyna barwić Ci skórę albo;
  • noszona przez Ciebie biżuteria odbarwiła się w trakcie noszenia.

Pewnie zastanawiasz się czy problem leży w biżuterii czy może gdzieś indziej. Czy jeśli biżuteria barwi to znaczy, że jest z niskiej próby? Okazuje się, że powody są skrajnie różne. Niektóre mniej, niektóre bardziej poważne. Istotne jest natomiast żeby dobrze zdiagnozować u siebie przyczynę takiego brudzenia i szybko zareagować. Skóra jest bowiem bardzo delikatna i lepiej nie bagatelizować jej sygnałów.

Dlaczego biżuteria brudzi skórę i jakie mogą być tego przyczyny?

Złej jakości biżuteria może być przyczyną barwienia i brudzenia skóry

Pierwsze pytanie jakie musisz sobie zadać to czy biżuterię, która barwi Twoją skórę, kupiłaś w miejscu godnym zaufania. Kupowanie podejrzanie taniej biżuterii z nieznanego źródła jest ryzykowne, gdyż materiał z którego biżuteria została wykonana może zawierać szkodliwe dla Twojego organizmu domieszki metali. Taka złej jakości biżuteria ma kontakt z Twoją skórą i może wejść z nią w reakcję, czego wynikiem może być brudzenie skóry. Taka biżuteria, może nie tylko barwić Twoją skórę, ale również wywołać odczyn alergiczny. Jeśli zauważyłaś u siebie, któryś z tych objawów to koniecznie przestań zakładać biżuterię, która to spowodowała. W zmian za to załóż inną biżuterię i obserwuj czy ona również powoduje takie same objawy. Jeśli każda biżuteria jaką zakładasz barwi Twoją skórę to znaczy, że przyczyna nie leży w samej biżuterii. Źródło problemu może znajdować się gdzie indziej np. w Twoim organizmie.

 

Odwiedź sklep KINGY.PL

 

Problemy zdrowotne wcześnie wykryte dzięki brudzeniu skóry przez biżuterię

Jednym ze scenariuszy brudzącej skórę biżuterii mogą być problemy zdrowotne. Brudzenie skóry przez metal może oznaczać, że nasz organizm choruje. Może to być pierwszy z symptomów stanu zapalnego organizmu bądź niedoboru jednego ze składników odżywczych. Żeby wykluczyć taką ewentualność warto zrobić sobie podstawowe badania diagnostyczne. Sprawdź np. czy Twoja morfologia krwi bądź wyniki moczu mieszczą się w granicach normy. Takie badania wykluczą ryzyko zachorowań. Jeśli okaże się, że słusznie zrobiłaś sobie badania dzięki brudzącej biżuterii to trzeba przyznać, że biżuteria odegrała tu świetną robotę!

Mojej mamie biżuteria zaczęła brudzić skórę i okazało się, że ma problemy z nerkami. Takie brudzenie to sygnał, żeby zrobić sobie podstawowe badania.

Kosmetyki mogą powodować brudzenie skóry przez srebrną lub złotą biżuterię

Zanim jednak zaczniesz się martwić, że biżuteria brudzi skórę z powodu Twoich problemów zdrowotnych zadaj sobie kilka pytań. Czy w ostatnim czasie nie zmieniłaś kremu bądź innych kosmetyków? Czy problem barwiącej biżuterii nie pojawił się zaraz po zmianie któregoś z Twoich produktów do ciała? Nowe kosmetyki mogły bowiem wejść w reakcję z Twoją biżuterią i to może być powodem, dla którego Twoja biżuteria zaczyna Cię brudzić. Pamiętaj, że biżuteria nie lubi perfum, chemii, kremów, agresywnego potu itp. Jeśli Twoja biżuteria zaszła ciemnym nalotem i nie wiesz jak się go pozbyć, to przeczytaj nasz artykuł DOMOWE SPOSOBY NA CZYSZCZENIE BIŻUTERII.

W naszym sklepie z biżuterią online KINGY.PL możesz zdobyć profesjonalny płyn do czyszczenia biżuterii. To płyn, dzięki któremu dosłownie w kilka sekund wyczyścisz swoją srebrną biżuterię a biżuteria złota już po 10 minutach odzyska swój początkowy kolor i blask.