Jesteście ciekawi jak zmieniała się moda w pierścionkach zaręczynowych? Zobaczcie filmik 100 lat pierścionków zaręczynowych!

Udostępniamy film przygotowany przez zakręconych ludzi z Glam, Inc. „100 lat pierścionków zaręczynowych”, który w niecałe 3 minuty obrazuje modę w pierścionkach zaręczynowych przez ostanie 100 lat. Zwróćcie szczególną uwagę, jak na przestrzeni lat zmieniała się ilość, wielkość i szlif kamieni.  Naszą uwagę przykuła różnorodność opraw oraz to jak zmieniał się kolor kruszcu, z którego wykonywane były pierścionki zaręczynowe.

Na filmiku widać kawał biżuteryjnej historii… a że historia lubi zataczać koła, to zwróćcie uwagę na pierścionek zaręczynowy z lat 1910. Czy nie uważacie, że takie właśnie pierścionki zaręczynowe królują w obecnych czasach? Klasyczne pierścionki z jednym centralnym brylantem o okrągłym szlifie, umieszczonym w koronie o sześciu łapkach. Ten klasyczny, minimalistyczny wzór szybko zaczął ewoluować, by już w latach 1920 przeobrazić się w bogato zdobiony pierścień z licznymi frezami i kamieniami. Wychodzi na to, że jeśli modne są minimalistyczne wzory, to zastąpią je zupełnie inne – bogate i zdobione. Czy to oznacza, że w najbliższym czasie przyjdzie moda na barokowy styl w pierścionkach zaręczynowych?

Jeśli na filmiku zobaczycie wzór, który wam się wyjątkowo spodobał – napiszcie o tym w komentarzu! 🙂