Kiedy Paweł Maliszczak napisał do mnie po raz pierwszy byliśmy oddaleni od siebie jakieś 10 000 km. Pamiętam jak dziś, kiedy dostałam od niego pierwszą wiadomość: „Dzień Dobry (choć u mnie już noc w sumie). Z tej strony Paweł z nowego projektu Gems & Travel. (…)”.

To niesamowite jak Internet potrafi połączyć ludzi, którzy znajdują się na dwóch rożnych krańcach świata, ale mają wspólną pasję. Do tamtego dnia nie wiedziałam, że są tacy Polacy jak Paweł, jego siostra Agnieszka i przyjaciel Dariusz, którzy mieszkają w Azji i zawodowo zajmują się Gem Huntingiem (dosł. polowaniem na kamienie)! Od 5 lat przemierzają Azję w poszukiwaniu najrzadszych i najwspanialszych kamieni naturalnych jakie tylko są w stanie znaleźć. Jakby tego było mało, podróżując po najróżniejszych zakątkach Azji, chcą się dzielić swoimi przeżyciami z resztą świata.

Początek wspaniałej współpracy

Odkąd tylko zaczęliśmy rozmowy nad współpracą to drużyna GEMS & TRAVEL zdążyła odwiedzić Tybetańskich złotników, szlifiernię kamieni w Bangkoku, zdobyli rubiny z jednej z kopalni w Birmie a w Tajlandii polowali na szafiry! Teraz, jak się okazuje, okupują targi jubilerskie w Hong Kongu – prawdziwi Gem Hunterzy 🙂 Jestem podekscytowana, że na łamach naszego bloga będziemy dzielić się z Wami przygodami zespołu GEMS & TRAVEL! Od dzisiaj będziemy wspólnie tworzyć dla Was relacje i artykuły z tych odległych miejsc, abyście mogli być tam razem z nami. W najbliższym czasie pojawią się tu artykuły, którymi mamy zamiar pozytywnie zaskoczyć wszystkich Biżumaniaków.

Za nami już wiele przegadanych godzin i posnutych planów. W końcu przyszedł czas na oficjalne przedstawienie Wam drużyny GEMS & TRAVEL. Zobaczcie co mają o sobie do powiedzenia i wyczekujcie kolejnych efektów współpracy KINGY i GEMS&TRAVEL!

Jak Powstało GEMS & TRAVEL?

Wszystko zaczęło się od wyjazdu na Daleki Wschód. A dokładnie do chińskiego miasteczka Dali w prowincji Yunnan. To właśnie tam narodził się pomysł na połączenie dwóch pasji: podróży i kamieni szlachetnych. Tak powstało GEMS & TRAVEL. Blog w którym przedstawiamy nieznany i fascynujący świat klejnotów, a także wyprawy do najdalszych zakątków Ziemi, podczas których poszukujemy tych jedynych i najpiękniejszych klejnotów. Nie brakuje tam też ciekawostek oraz informacji o pozyskiwaniu kamieni szlachetnych, obróbce i metodach ich oprawiania. Doradzamy i inspirujemy naszych czytelników, a także przedstawiamy interesujących projektantów, tworzących w Polsce i za granicą.

 

 

Zespół GEMS & TRAVEL

 

Blog tworzą wspólnie: Dariusz Dobek – mistrz filigranu i znakomity złotnik oraz rodzeństwo – Agnieszka i Paweł Maliszczak. Ona ma dryg do pisania, a on oko do łowienia kamyczków. Wszystkich ich łączy wspólna pasja – do kamieni i nietuzinkowej biżuterii.

Zawodowo, jako firma Hardleo Sp. z o.o., zajmujemy się sprzedażą kamieni szlachetnych w Polsce i zagranicą.

 

 

 

 

 

 ulica w indiach - jaipur, handel uliczny

JAK ŻYJEMY?

Jesteśmy w ciągłym ruchu między kontynentami. Podróżujemy po trudno dostępnych i często niebezpiecznych miejscach, do których nierzadko już samo dotarcie jest nie lada przygodą… Kilkunastogodzinne podróże rozklekotanymi autobusami po wyboistych drogach Kambodży, czy też bariera językowa z przewodnikami komunikującymi się jedynie za pomocą migowego lub uniwersalnego “OK my friend” ;)? Bywa różnie. A wszystko po to, by “upolować” najpiękniejsze okazy kamieni szlachetnych, które widzicie potem oprawione w drogocenną biżuterię. Odwiedzamy kopalnie kamieni szlachetnych, pracownie szlifierskie i jubilerskie, przyglądając się procesom wydobycia i szlifowania “niepozornych” kamyków zamieniających się w najpiękniejszy klejnot. Aby zdobyć drogocenne klejnoty czasami przemierzamy hałaśliwe targowiska, a czasem ciemne zaułki na uboczu miast…

 

 

 

Zapraszamy w podróż po nieznanym i nieprzewidywalnym świecie klejnotów! Przedstawimy Wam inspirujący świat kamieni szlachetnych i biżuterii. Pokażemy Wam naszą pasję.

Pozdrawiamy,
Gems & Travel

 

 

Możesz odwiedzić GEMS & TRAVEL na ich blogu, facebooku lub instagramie. Jeśli macie do nich jakieś pytania to piszcie je śmiało w komentarzach – chętnie odpowiedzą na wszystkie nurtujące Was pytania. Artykuły GEMS & TRAVEL będziecie mogli znaleźć na naszym blogu w zakładce ŚWIAT BIŻUTERII.

A tymczasem zapraszam do oglądania kilku wybranych zdjęć z podróży GEMS & TRAVEL: