Jedno z podstawowych zadań każdej firmy to właściwe określenie swojej grupy docelowej a później skierowanie do niej odpowiednich działań marketingowych. Marka Tiffany & Co dobrze odrobiła to zadanie domowe. Ostatnia zmiana komunikacji marketingowej Tiffany & Co przyniosła jej milionowe wzrosty przychodów! Wszystko dzięki komunikacji do par jednopłciowych.

 

Jak wyglądała kampania reklamowa Tiffany & Co „Will you?”

Biżuteryjny gigant Tiffany & Co w swoich reklamach wyszedł z propozycją małżeństwa osób tej samej płci. Spójna kampania reklamowa pod tytułem „Will you?” (pol. „Czy Ty?”) skierowana do mniejszości i par homoseksualnych zaowocowała wielkim przyrostem sprzedaży pierścionków zaręczynowych, który wzrósł aż o 11 procent!

 

 

Tak wygląda słynna reklama Tiffany&Co prezentująca prawdziwą parę gejów:

zdjęcie reklamy firmy biżuteryjnej Tiffany & Co: Will You?

Reklama firmy Tiffany & Co: Will You?

 

 

 

Linda Buckley, rzeczniczka prasowa Tiffany&Co wyjaśnia jaka myśl kryje się za kampanią „Will you?” :

 

 

„W dzisiejszych czasach droga do małżeństwa nie jest już liniowa. Prawdziwa miłość może się zdarzyć więcej niż raz, gdy historie miłosne pojawiają się w różnych formach.”

 

 

Zobacz spot reklamowy „Love Without Limits” (pol. „Miłość Bez Ograniczeń”), który reklamuje markę Tiffany&Co oraz pierwszy pierścionek zaręczynowy dla mężczyzn.

 

 

 

 

 


Oczy wielkich marek jubilerskich skierowane na społeczność LGBT

Wraz ze wzrostem aprobaty dla małżeństw osób tej samej płci w Ameryce, coraz więcej firm otwarcie akceptuje społeczność LGBT jako cenny rynek docelowy. W ślady Tiffany & Co poszły kolejne firmy jubilerskie. Biżuteryjny gigant Swarovski, w swojej ostatniej kampanii walentynkowej również wykorzystał wizerunek par tej samej płci (co notabene spotkało się w Polsce z wielkim oburzeniem o czym przeczytasz tutaj: Reklama Swarovskiego z całującymi się mężczyznami.

Koncerny jubilerskie wydają miliony dolarów na nowe kampanie marketingowe. Stają na głowie, żeby swoim przekazem dotrzeć do nowych odbiorców. Widać, że marki zauważyły i doceniły już nową grupę docelową. Czekajmy teraz na kolejnych naśladowców, którzy w swoich kampaniach marketingowych będą chętniej komunikować się z niewielką, ale wciąż rosnącą społecznością LGBT.

 

Polska nie cieszy się wysoką tolerancją osób LGBT i takie spoty reklamowe są traktowane jako bardzo kontrowersyjne. A Ty co myślisz o takich kampaniach reklamowych skierowanych do społeczności LGBT?