Złota i srebrna biżuteria – czy możemy ją nosić razem? Wśród pań lubiących biżuterię funkcjonuje przekonanie, że nie można łączyć biżuterii złotej ze srebrną w jednej stylizacji modowej. Prawda czy mit? Przypominamy, że moda rządzi się swoimi prawami, a te prawa są dość elastyczne. W związku z tym, jeśli masz na to ochotę, jak najbardziej możesz tworzyć zestawienia o unikalnym wyglądzie, takie, jak te łączące srebro ze złotem. Prawdę mówiąc, możesz być naprawdę mile zaskoczona, gdy zobaczysz niesamowity efekt końcowy. Istnieje jednak jeden warunek – trzeba tworzyć kombinację ze złota i srebra we właściwy sposób!

Dobór biżuterii ma znaczenie – złota i srebrna biżuteria razem?

Biżuteria, którą nosisz, określa Twoją osobowość lub nastrój. Czasami chcesz czegoś odważnego, jak srebrny knuckle ring, a innym razem potrzebujesz eleganckiego i prostego stylu, czego może być doskonałym przykładem złoty pierścionek Krzyż. Mieszanie złota i srebra, nawet jeśli chodzi o złote celebrytki daje Ci swobodę – możesz się świetnie bawić różnymi stylami i wzorami, co w efekcie może zaowocować olśniewającym wglądem.

Świetnym powodem tego, aby połączyć srebro ze złotem, jest to, że jesteś w stanie stworzyć interesującą kombinację. Idealnym tego przykładem są kolczyki złote założone na jednym poziomie ucha plus delikatne srebrne kolczyki na kolejnym. Efekt „wow” – murowany! Zatem są momenty kiedy złota i srebrna biżuteria do siebie pasuje.

Sztuką jest wiedzieć, jak podejść do tej stylizacji. Okazuje się bowiem, że trzeba uważać na pewne niuanse. Być może nie wiesz, ale jeszcze kilka lat temu, połączenie różnych metali w biżuterii byłoby uważane za modowe faux pas. Całe szczęście już tak nie jest i dzisiaj takie połączenie może być naprawdę udane. Oczywiście, rozumiemy, że dla niektórych osób biżuteria to zawsze starannie dobrane przedmioty z wartością emocjonalną. Jeśli jesteś właśnie jedną z osób, które wkładają wiele wysiłku, wybierając odpowiedni rodzaj biżuterii to trafiłaś we właściwe miejsce!

Oto mini poradnik, jak stworzyć piękny wygląd dzięki połączeniu złota i srebra.

Przed doborem biżuterii – wybierz odzież

Jeśli lubisz śledzić trendy w modzie, wiesz, jak ważny może być odpowiedni zestaw ubrań. Tutaj mała uwaga: nie mamy na myśli wyłącznie markowych lub drogich ubrań. Najważniejszy jest sposób noszenia. Możesz być w centrum zainteresowania, zakładając nawet zwykłą podkoszulkę.

Do zapamiętania są trzy podstawy:

  • stylizacja tkaniny jest ważniejsza niż sama kategoria odzieży
  • jednym z podstawowych sposobów stylizowania stroju jest biżuteria
  • wybrane elementy biżuterii powinny uzupełniać Twój strój

Na przykład w letnim stroju chciałabyś, aby Twoja biżuteria była subtelna i delikatna, dlatego srebrne naszyjniki dodane do złota w wakacyjnym klimacie będą dobrym wyborem. Ale w przypadku stroju imprezowego możesz pokusić się o to, by stworzyć odważny wygląd, łącząc ze sobą złote bransoletki i srebrne bransoletki razem. Dla wykończenia efektu warto pokusić się też o broszkę czy pierścionek wykonany z jednego z tych dwóch metali.