Kiedy zastanawiam się jaką biżuterię założyć, to moim pewniakiem są zawsze kolczyki koła. To kolczyki, dzięki którym nawet najprostsza stylizacja nabiera pazura. W swojej szafie z biżuterią mam kilka różnych rodzajów kolczyków kół: wielkie o średnicy prawie 10 cm, które zakładam na specjalne okazje. Drobne kolczyki koła, które są subtelną ozdobą ucha, dlatego lubię je nosić na co dzień. Oryginalne kolczyki koła o nietypowym kształcie np. niezakończone sześciany albo elipsy – te gwarantują mi oryginalny look. Kolczyki w kształcie koła to taki rodzaj kolczyków, który pasuje zarówno do jeansów, sukienek czy eleganckich kostiumów – weźmiesz je na plaże, do pracy, randkę albo oficjalną kolację i nigdy nie będziesz wyglądała niestosownie.

 

 

 JAK WYBRAĆ KOLCZYKI KOŁA DO KSZTAŁTU TWARZY?

 

Pamiętaj, że biżuteria to nie tylko ozdoba, to też sposób na retuszowanie twoich niedoskonałości i sposób na uwypuklenie atutów w twoim wyglądzie. A dla kogo kolczyki koła są polecane? Kolczyki koła mają tak przeróżne kształty i wielkości, że każda z Was znajdzie swój idealny model. Trzeba jednak znać kilka zasad, które pomogą Ci wybrać ten właściwy model.

Duże dmuchane kolczyki koła powinny wybierać dziewczyny o owalnym kształcie twarzy. Taka biżuteria sprawi, że twarz będzie optycznie drobniejsza. Polecam wybór pękatych wzorów – koła, serca, sześciany. Ten kształt twarzy lubi tego typu wzory.

Drobne kolczyki koła są rekomendowane dla kobiet o trójkątnym kształcie twarzy. Wąski podbródek optycznie wydłuża twarz, a drobne kolczyki mogą nam ten efekt zniwelować. Optycznie skracają twarz, dzięki czemu staje się drobniejsza.

Podłużne kolczyki w kształcie elipsy to idealny model dla kobiet o kwadratowym kształcie twarzy. Takie opływowe kształty kolczyków pięknie łagodzą ostre rysy twarzy i nadają jej subtelności. Wybierajcie podłużne, opływowe kształty kolczyków.

Geometryczne kolczyki typu trójkąty, romby, kwadraty, niezakończone srebrne pozłacane kolczyki sześciokąty, duże geometryczne kolczyki serca czy nieregularne wzory to modele idealne dla kobiet o okrągłym kształcie twarzy. Dziewczyny o takim kształcie twarzy – omijajcie owalnych ozdób, które sprawiają, że twarz będzie optycznie okrąglejsza. Klasyczne koła czy duże czy małe nie działają na waszą korzyść. Nie musicie się jednak martwić bo przeróżnych wzorów nieregularnych, geometrycznych kolczyków kół jest obecnie tysiące.

Sprawdzą się wszelkie trójkąty, kwadraty oraz geometryczne, nieregularne wzory.

 

CZY KOLCZYKI KOŁA SĄ JESZCZE MODNE?

 

Oczywiście, że są! W zasadzie to kolczyki koła nie wychodzą z mody 😛 To taki typ kolczyków, który zawsze będzie dobry pomysłem na urozmaicenie stylizacji! Ostatnio coraz modniejsze stają się duże kolczyki niezakończone koła, które możecie zobaczyć na końcu artykułu. To ciekawa forma kolczyków – odświeżona i zrywająca nieco z tradycją klasycznych kół. Ja mając do wyboru wiele modeli kolczyków kół wybrałam jednak ten klasyczny wzór, który wielbię i namiętnie noszę – duże frezowane kolczyki koła. Mają one bardzo fajną frezowaną strukturę, dzięki czemu świetnie załamują światło. Widać to szczególnie w słoneczne dni, kiedy błyszczą i mienią się przy każdym ruchu głowy. Jak się Wam podobają ?

 

GALERIA

 

Artykuł: Blanka Kłoda, foto: Kamil Pionkowski