Skoro czytasz ten artykuł, to znaczy, że zaczęliście już przygotowywać się do zakupu obrączek ślubnych i zastanawiacie się kiedy najlepiej kupować obrączki ślubne. Okres jaki mija od momentu rozglądania się za odpowiednim wzorem obrączek do decyzji zakupu jest bardzo różny. Niektórzy bardzo szybko decydują się na zakup obrączek ślubnych, a niektórzy wolą przespać się z tą decyzją, przymierzyć kilkanaście wzorów i dopiero po konsultacjach ze znajomymi i rodziną dojść do ostatecznej decyzji. Niezależnie od tego ile Tobie zejdzie z wyborem swoich wymarzonych obrączek, musisz wiedzieć, kiedy należy je ostatecznie kupić, żeby wyrobić się przed datą ślubu.

 

Kiedy najlepiej kupić obrączki ślubne?

Czym różnią się obrączki ślubne od wzorników dostępnych w sklepach jubilerskich?

Obrączki nie są biżuterią, która czeka na Was gotowa w sklepach jubilerskich. Wyjątkiem są klasyczne, gładkie obrączki, które w niektórych sklepach są do kupienia od ręki. Poza takimi klasycznymi wzorami, wszystkie inne obrączki w sklepach jubilerskich są tylko wzornikami. Są one najczęściej pozłacanymi metalowymi atrapami obrączek. Takie wzorniki pomagają wyobrazić sobie, jak będzie wyglądać docelowa złota obrączka. Więcej na temat obrączek ślubnych przeczytasz w artykule OBRĄCZKI ŚLUBNE – Z BIAŁEGO CZY ŻÓŁTEGO ZŁOTA ?

 

Ile zajmuje kupno obrączek ślubnych?

Gdy uda się Wam wybrać konkretny wzór obrączek czy to u jubilera czy w sklepie internetowym to kolejnym krokiem jest złożenie zamówienia. Termin realizacji takiego zamówienia jest różny (w zależności od sklepu). Zazwyczaj są to 2-3 tygodnie. W większych sieciówkach jubilerskich termin ten wydłuża się aż do 1 – 1,5 miesiąca!  Pamiętaj o tym gdy chcesz kupić obrączki ślubne!

 

Niespodziewane sytuacje w procesie zamawiania obrączek ślubnych

Musicie wiedzieć, że kiedy już Wasze obrączki będą gotowe do odebrania, to mogą zdarzyć się niespodziewane sytuacje typu. Jakie? Na przykład: niedopasowany rozmiar czy zły grawer. Na takie zdarzenia losowe też musicie być przygotowani, dlatego nie kupujcie obrączek 2 tygodnie przed ślubem. Zaplanujcie ten ważny zakup nieco wcześniej. Nie ryzykujcie organizacji ceremonii ślubu ze źle dopasowanymi obrączkami bądź co gorsza z ich zupełnym brakiem!

 

 

#Ciekawostka

W sklepie stacjonarnym mieliśmy kiedyś taką sytuację, że Para Młoda przyszła kupić sobie obrączki ślubne. Przyszli we wtorek a w sobotę (tego samego tygodnia) mieli swój ślub! Byli bardzo zdziwieni, że nie dostaną ich od ręki. Ostatecznie udało się nam załatwić dla nich obrączki, które dotarły do nich tuż przed mszą, ale wszyscy bardzo się stresowali – a szczególnie Młoda Para.

 

 

PODSUMOWANIE

Obrączki ślubne warto kupić wcześniej, żeby mieć jeszcze bufor czasu na ewentualne poprawki np. zmianę rozmiaru. Weźcie to pod uwagę, żeby nie robić później zmian w obrączkach na ostatnią chwilę przed samym ślubem. Jeśli kupujecie obrączki u jubilera bądź w sklepie internetowym to bezpiecznie będzie jeśli kupicie je ok. 1,5 miesiąca wcześniej. Jeśli kupujecie obrączki w sieciówkach jubilerskich to dla bezpieczeństwa termin zakupu obrączek ślubnych zaplanujcie wcześniej. Nawet na 3 miesiące przed ślubem.