Poszukujesz wyjątkowej biżuterii, którą mógłbyś wręczyć bliskiej osobie? Czy wiesz, że bransoletki, zegarki, zawieszki lub naszyjniki zakupione w naszym sklepie mogą stać się niepowtarzalne? Wystarczy, że zdecydujesz się na grawer – biżuteria personalizowania to świetny prezent.

Biżuteria grawerowana – dlaczego warto?

Podczas kupowania biżuterii warto zadbać o jej unikatowość. Nie oznacza to jednak, że zapłacisz krocie, wręczając bliskiej osobie niepowtarzalny wyrób jubilerski – wystarczy tylko, że wybierzesz biżuterię personalizowaną z grawerem. Umiejętnie dobrany napis lub symbol na naszyjniku sprawi, że drugiego takiego na próżno będzie szukać. Niepowtarzalność nie jest jednak jedynym powodem, dla którego warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Tego typu prezent to niesamowita okazja, by wyrazić uczucia i utrwalić chwilę w nietypowy sposób.
Gdybyś miał wybór między biżuterią z grawerem i bez to czy nie zdecydowałbyś się na tą pierwszą?

Kiedy warto wybrać biżuterię personalizowaną?

Każda okazja jest dobra, aby wykonać grawer na zakupionych wyrobach jubilerskich. Do najpopularniejszych wydarzeń, w ramach których będzie to biżuteria idealna na prezent należą najważniejsze momenty w naszym życiu, takie jak: zaręczyny, ślub, rocznica, urodziny czy chrzest. Nie można też zapomnieć o innych chwilach – mniejszych, ale równie ważnych. Ukończyłeś studia? Dla wielu osób to moment przełomowy – warto go uczcić! A może masz życiowe motto, którym kierujesz się przy podejmowaniu istotnych decyzji? Z powodzeniem może ono znaleźć się na zawieszce lub bransoletce.
Jak widzisz, po personalizowaną biżuterię możesz sięgnąć w dowolnym, ważnym dla Ciebie lub Twoich bliskich momencie.

Grawerowanie biżuterii – co powinieneś wiedzieć?

W ostatnich latach biżuteria personalizowana z grawerem cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów. Niewielu z nich jednak może pochwalić się wiedzą na temat tej techniki. Tymczasem grawerowanie to jedna z najstarszych metod dekorowania, i to nie tylko biżuterii.
Grawerowanie może odbywać się w sposób:

  • Tradycyjny, czyli grawerowanie ręcznie. Napis lub symbol wykonany w sposób manualny nigdy nie jest idealnie równy, ale dzięki temu zyskuje pewien urok.
  • Nowoczesny, czyli grawerowanie laserowe. To rozwiązanie dla osób którym zależy, by zdobienie było wykonane perfekcyjnie nawet na bardzo małych powierzchniach. Klienci decydujący się skorzystać z tej technologii mogą też wybierać w wielu czcionkach pisma.
  • Diamentowe, czyli grawerowanie komputerowe frezem. Taka forma umożliwia wybór czcionki, grubości i głębokości pisma a nawet grawerowanie zdjęć. To metoda, która działa wyłącznie na płaskich powierzchniach.

Biżuteria z grawerem? Tak, ale nie każda

Grawerowana biżuteria to znacznie więcej niż upominek – to również ogromna dawka emocji. Chcąc spersonalizować wyroby jubilerskie, które masz zamiar zakupić, musisz wiedzieć, że nie na każdą biżuterię można nanieść napis czy symbol.
Kupując biżuterię z myślą o jej spersonalizowaniu, warto również wziąć pod uwagę opinię sprzedawcy. Wybrana przez Ciebie bransoletka może być np. tak wąska, że manualne wygrawerowanie napisu nie będzie możliwe – potrzebne będzie wykorzystanie lasera. Aby możliwe było wykonanie grawerowania biżuterii, konieczna jest gładka powierzchnia, na którą będzie można nanieść napis lub symbol. Jeżeli chcesz mieć pewność, że na upatrzonym przez Ciebie wyrobie uda się wykonać grawer, to najlepiej zrobisz, pytając o to sprzedawcę. Innym rozwiązaniem jest znalezienie wyjątkowego upominku wśród biżuterii przeznaczonej do grawerowania.

Biżuteria dedykowana pod grawer to m.in.: pierścionki, obrączki, zegarki czy nieśmiertelniki.

Zainspiruj się – ciekawe pomysły na grawer

Chciałbyś, aby na zakupionym przez Ciebie pierścionku czy bransoletce znalazł się niebanalny napis? Nowożeńcy, którzy decydują się na grawer na obrączkach najczęściej wybierają datę ślubu. Być może szukasz mniej oczywistej dedykacji? Jeżeli nie masz pomysłu na ciekawy napis, to zainspiruj się poniższymi propozycjami- część z nich reprezentuje najnowsze trendy w zakresie personalizowania biżuterii poprzez grawerowanie

  • Klasyczny grawer. Jest to zazwyczaj imię, data, sentencja, wyznanie – to najpopularniejsze napisy, które można znaleźć na biżuterii.
  • Napisy z pomysłem. Jeżeli chcesz zaskoczyć bliską osobę, to w przypadku np. obrączek – możesz zdecydować się na napis, który będzie miał sens dopiero wówczas, gdy zostanie odczytany z dwóch obrączek: „Kasia i Adam /na zawsze razem” lub „Zawsze młodzi/Zawsze razem”.
  • Symbole. Za pomocą symboli można czasem powiedzieć więcej niż za pomocą słów, dlatego też sporą popularnością cieszy się np. symbol nieskończoności.

Nie można też zapomnieć o mniej konwencjonalnych zdobieniach. W ostatnim czasie szczególnie popularny jest grawer w postaci… odcisku palca. Linie papilarne to rzecz nie do podrobienia, zatem biżuteria właśnie z takim grawerem jest niepowtarzalna i dodatkowo wyróżnia się wizualnie.

Nowoczesnej technologii zawdzięczamy również to, że dziś na naszyjniku czy zawieszce może pojawić się zdjęcie Twojej bądź bliskiej Ci osoby. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu grawerki diamentowej. Taki pomysł wymaga dobrej jakości zdjęcia i sporej blaszki, na której zdjęcie mogłoby być wygrawerowane.

 

O autorze wpisu:

*Autorem wpisu gościnnego jest Jakub Górecki – z pasji i wykształcenia ekonomista, jeden z redaktorów portalu MySaver o inwestowaniu i oszczędzaniu. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się również w innych miejscach w sieci.