Knuckle rings – co to w ogóle jest? Kiedy pierwszy raz spotkałam się z tą nazwą to szczerze powiedziawszy musiałam sprawdzić co znaczy słowo „knuckle”. Słownik pol-eng wyrzucił mi słówko „knykieć”. A czym do licha jest knykieć?! Szukam dalej. Słownik języka polskiego wyjaśnił mi, że knykieć to „spojenie stawowe palca ręki lub człon palca ręki”. Mało romantyczna część ciała, ale przynajmniej mogłam to sobie już jakoś wyobrazić. Także teraz mogę Wam przetłumaczyć ze słownika języka polskiego na „polski”, że knuckle ring to pierścionek noszony na knykciu. Jako że po angielsku wiele nazw brzmi lepiej niż po polsku, to też tej angielskiej wersji będę się starała trzymać. Knuckle rings to miniaturowe pierścionki na pół palca zaprojektowane do noszenia na górnej części palca.

Jak jeszcze określamy taki rodzaj pierścionków? Najbardziej rozpowszechnione nazwy to:
pierścionki na pół palca
midi rings
half finger rings

 poczwórny pierścionek tunel z niebieskimi cyrkoniami pierścionek na pól palca

 

 pierścionki knuckle rings pierścionek tunel poczwórny pierścionek z niebieskim oczkiem

WYGODNE PIERŚCIONKI NA PÓŁ PALCA

Po tym mało werterowskim / karmelkowym wstępie mogę przejść do przyjemniejszej części, a mianowicie jak nosić knuckle rings / pierścionki na pół palca. Zacznę od tego, że midi rings wbrew pozorom są bardzo wygodne. Mogłoby się wydawać, że spadają, ponieważ nosimy je przed kostką palca i nic ich nie chroni przed zsunięciem się, ale nic z tych rzeczy – nie spadają. Wystarczy wybrać odpowiedni rozmiar pierścionka, który mocno trzyma się na knykciu ( już wiecie co to ), żeby bezstresowo nosić knuckle rings. Rozmiary tych filigranowych pierścionków wahają się od rozmiaru 3 do rozmiaru 7 (dla niewtajemniczonych w świat pierścionków: rozmiarówka tradycyjnych pierścionków zaczyna się zazwyczaj od rozmiaru 6, także można powiedzieć, że knuckle rings wypełniły w pewnym sensie lukę w rozmiarówce pierścionków).

 

 

PIERWSZY RAZ Z KNUCKLE RING?

Kiedy pierwszy raz założyłam midi ring – pierścionki na pół palca, to czułam się nieco nieswojo. Czułam po prostu, że mam na dłoni jakieś obce ciało – coś czego wcześniej tam nie było. Podobne uczucie mają faceci, którzy zaczynają nosić obrączkę – ich pierwszy pierścionek w życiu. Tylko, że faceci zakładają pierścionek pierwszy raz w życiu, a my kobiety nosimy pierścionki na co dzień, dlatego też uczucie obcego ciała na knykciu bardzo szybko mija. Ja już po chwili w ogóle nie czułam, że mam na sobie jakieś pierścionki na pół palca. Przypominałam sobie dopiero, kiedy przypadkowo mignęłam dłonią przed oczami – to miłe uczucie patrzeć na swoje „pierścionki na pół palca„;)

 blanka w haftowanej jeansowej kurtce delikatne pierścionki na pół palca knuckle rings

 

 dłonie w licznych drobnych pierścionkach pierścionek z niebieskimi cyrkoniami pierścionek tunel
 pierścionki na pół palca knuckle rings pierścionek tunel z niebieskimi cyrkoniami

 

 

3 SPOSOBY NOSZENIA KNUCKLE RINGS

MINIMALISTYCZNIE

Wersja minimalistyczna przewiduje, że tradycyjne pierścionki zostawiamy w domu, a zakładamy tylko i wyłącznie knuckle rings. Zazwyczaj wzory pierścionków na pół palca są bardzo subtelne, dlatego dobrym pomysłem jest noszenie kilku midi rings naraz. Ilość noszonych knuckle rings zależy już od indywidualnych preferencji. Ja osobiście lubię nosić dwa midi rings na lewej dłoni i jeden midi ring na prawej.

PÓŁ NA PÓŁ

Taki sposób noszenia pierścionków polega na łączeniu tradycyjnych pierścionków z knuckle rings. To bardzo fajna opcja, w której nie musimy rezygnować z naszych ulubionych tradycyjnych pierścionków. Zakładamy je jak zawsze, a dodatkowo zaczynamy eksperymentować z midi rings. Moje propozycje to:
– 1 pierścionek tradycyjny i 2 knuckle rings albo
– 2 pierścionki tradycyjne i 1 knuckle rings

NA BOGATO

W wersji na bogato zasada jest jedna: im więcej pierścionków tym lepiej. Łącz pierścionki tradycyjne z knuckle rings i baw się ich ułożeniem. Jedyną radę jaką Ci dam to zachowaj proporcje: większe, grubsze pierścionki noś na dole palców a lekkie, subtelne pierścionki na górze. Taki sposób noszenia pierścionków (tradycyjnych jak i knuckle rings) wydłuża optycznie dłonie. Ja wybrałam właśnie ten sposób noszenia pierścionków na pół palca. Zobacz poniżej jak łącze ze sobą tradycyjne pierścionki z knuckle rings. Jak Wam się podoba?

 pierścionek knuckle rings z niebieskim oczkiem pierścionek na pół palca
 delikatne pierścionki pierścionek z niebieską cyrkonią blaanka w niebieskiej jeansowej kurtce
 modna haftowana katana niebieska kurtka jeansowa pierścionek tunel
 pierścionki knuckle rings pierścionek tunel poczwórny pierścionek z niebieskim oczkiem
 bransoletka z błękitnymi cyrkoniami blanka w niebieskiej kurtce jeansowe

 

 

 

RODZAJE PIERŚCIONKÓW KNUCKLE RINGS / PIERŚCIONKI NA PÓŁ PALCA

 

DELIKATNE MIDI RINGS BEZ ŻADNYCH ZDOBIEŃ

To pierścionki na pół palca, które wyglądają jak filigranowe obrączki. Nie posiadają żadnych zdobień, kamieni czy frezów. To świetne wzory midi rings,
ponieważ nie dość, że są przykładem idealnej minimalistycznej biżuterii, to jeszcze pierścionki na pół palca można z łatwością komponować z innymi pierścionkami, bez ryzyka niedopasowania. Takich filigranowych pierścionkó na pół palca noszonych na górnej części palca nigdy nie jest na dłoni za dużo.

 

OZDOBIONE KNUCKLE RINGS

To pierścionki na pół palca, które wyglądają jak tradycyjne pierścionki, tyle że w wersji mini. Posiadają one kamienie bądź cyrkonie, które nadają im jeszcze bardziej oryginalnego charakteru. Takie knuckle rings / pierścionki na pół palca świetnie sprawdzają się jako wzbogacenie delikatnych tradycyjnych pierścionków jakie na co dzień nosimy.
Razem z Kamilem przygotowaliśmy krótki zajawkowy filmik, żebyście mogli zobaczyć jak pierścionki na pół palca prezentują się na palcu. Na miejsce kręcenia wybraliśmy XV wieczny Zamek Dzikowski w mojej rodzinnej miejscowości Tarnobrzegu. Jest to zamek niegdyś należący do rodziny magnackiej Tarnowskich. Zachęcam do przeczytania jego krótkiego opisu na Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%82ac_Tarnowskich_w_Tarnobrzegu i zapraszam do oglądania 🙂

 delikatne pierścionki na pół palca knuckle rings pierścionek z niebieską cyrkonią pierścionek tunel poczwórny

 

 

 

GALERIA