Moja mama kiedy obchodziła swoje 50te urodziny zachwycała wszystkich swoim nienagannym wyglądem, wspaniałą kondycją i klasą. Tak chyba jest, że jako dziecko uważamy, że osoby w wieku 50+ są już staruszkami, ale później z biegiem czasu, kiedy sami mamy na karku 20, później 30 lat i obserwujemy swoich rodziców, i osoby w ich wieku, to ta granica ‘starości’ magicznie się przesuwa. Co prawda trzeba bardziej zwracać uwagę na swoją dietę i zdrowie. Ale jeśli dba się o siebie, w sposób fizyczny i duchowy, to wiek 50+ okazuje się być złotymi latami. Zapraszam do przeczytania postu gdzie biżuteria dla kobiet 50+ gra główną rolę.

Indywidualny styl i klasa

Patrząc na moją mamę, która jest niezmiennie piękną kobietą, widzę, że życie po pięćdziesiątce dało jej (tak usilnie poszukiwaną przez młodych) równowagę wewnętrzną. Często bywa tak, że po 50tce pewne życiowe cele zostały już osiągnięte i można zająć się realizacją swoich marzeń. Kobiety często zaczynają wreszcie dostrzegać to, co jest dla niech ważne i rozumieją, czego tak naprawdę od życia chcą. A co najistotniejsze to znają i doceniają swoją wartość. Kobieta wygląda fenomenalnie, kiedy dobrze zna siebie i wie czego chce. Wtedy można mówić o indywidualnym stylu i klasie. Kupowane kosmetyki, ciuchy jak i biżuteria są bardziej wyszukane i dopasowane do osobistych upodobań. Po 50tce wpływ mody może mieć już mniejsze znaczenie na podejmowane decyzje. Zdobyta poprzez doświadczenie mądrość życiowa skłania do podejmowania bardziej świadomych decyzji – dotyczy to również biżuterii.

BIŻUTERIA DLA KOBIET 50+

Cechy w biżuterii, którymi kierują się kobiety po 50tce to głównie najwyższa jakość wykonania, gustowne wzornictwo, wygoda oraz oryginalność. Warto zwrócić uwagę, że kobiety 50+ są już najczęściej stabilne finansowo, więc nawet jeśli kiedyś preferowały srebrną biżuterię, to teraz chętniej wybierają złotą. Dotyczy to również prezentów. Kobiety 50+ doceniają bardziej piękno kamieni naturalnych i częściej zwracają uwagę na tego typu wyroby jubilerskie. Biżuteria dla kobiet po 50tce powinna cechować się prestiżem, nienagannym wizerunkiem, komfortem i wyszukaną estetyką. Biżuteria łącząca wszystkie te wartości w połączeniu z pewnością siebie kobiet 50+ jest przepisem na spełnienie marzeń o idealnym wyglądzie.

 

Jak dobrać biżuterie dla dojrzałej kobiety?

A co jeżeli przyjdzie nam wybierać biżuterię dla kobiety 50+? Kobiety uwielbiają dostawać złote i srebrne skarby. Taki prezent jest zawsze miło widziany i stosunkowo bezpieczny, jeśli chodzi o trafność, jeżeli skorzystasz z moich paru prostych rad.

Aby dobrać prezent dla 50+ warto mieć oczy szeroko otwarte i zwrócić uwagę na detale.

Przede wszystkim trzeba podpatrzeć czy dana osoba lubi nosić kolczyki, naszyjniki czy bransoletki – a jeśli tak to złote czy srebrne.

Jak wybrać kolczyki dla kobiety 50+

Jeżeli dana osoba często nosi kolczyki, to zwróć uwagę czy są to kolczyki długie, krótkie, drobne, z kamieniami, koła czy może nie ma przekutych uszu i w grę wchodzą wyłącznie klipsy. Nie poleca się osobom po 50tce nosić ciężkich kolczyków, gdyż skóra nie jest już tak elastyczna i mogą się tworzyć wyciągnięte opuszki uszu. Jeżeli decydujesz się na duże koła bądź wielokamieniowe kolczyki, to radzę wybrać te dmuchane (puste w środku). Taka opcja jest nie dość, że lżejsza to jeszcze tańsza.

Jak wybrać naszyjnik dla kobiety 50+

Naszyjniki jakie szczególnie polecałabym dla kobiet 50+ to takie o długości mini bądź maxi. Kieruję się tu kwestią dekoltów, o które wraz z upływem czasu coraz ciężej jest zadbać. Często bywa tak, że kobiety 50+ nie lubią pokazywać głęboko wyciętych dekoltów, dlatego i naszyjniki powinny być dobierane do ich upodobań. Krótkie to te o długości ok. 40 cm. W tej długości szczególnie polecam złote celebrytki, które w subtelny sposób dodają uroku. Można je nosić do sukienek i bluzek z zakrytymi dekoltami. Długie naszyjniki to te o długości 70–80 cm. Naszyjniki takich rozmiarów wspaniale komponują się z marynarkami i swetrami.

Jak wybrać bransoletkę dla kobiety 50+

Bransoletki są tak wszechobecnie modne, że nosi je niemal każda kobieta. Nie ma wśród bransoletek kategorii dedykowanej do konkretnego wieku. Każdą bransoletkę może nosić i 18tka i 50tka+. Bogactwo wzorów i kolorów sprawiają, że nie powinniśmy mieć problemów z podjęciem decyzji – pamiętając przy tym jednak, aby bransoletka nawiązywała wzorem do stylu ubierania osoby, której chcemy ją sprezentować.

Jak wybrać pierścionek dla kobiety 50+

W ostatnim czasie panuje moda na dwa rodzaje pierścionków – albo bardzo delikatne albo większe i bogatsze. Należy przy tym pamiętać, że biżuteria dla kobiet 50+ ceni sobie kamienie naturalne, a taki wyrafinowany akcent pięknie zdobi dojrzałe dłonie kobiet. Kwestia pierścionków w perspektywie udanego prezentu jest nieco trudniejsza, jeśli nie znamy odpowiedniego rozmiaru. Temat ten poruszę w kolejnym artykule, więc jeśli w przyszłości zdecydujecie się właśnie na taki rodzaj prezentu, to serdecznie zapraszam do odwiedzenia po raz kolejny naszego bloga KINGY.PL- może okaże się Wam pomocny.

Poniżej inspiracje biżuterii dla kobiet 50+

Jeśli spodobał Ci się ten post nie zapomnij nas zaobserwować na social media oraz zaglądać częściej na naszego bloga 🙂
Będzie nam również miło jak napiszesz coś o sobie albo swoje refleksje w komentarzu pod postem. Do zobaczenia przy okazji następnego artykułu!