Przez trzy dni targów JUBINALE 2017 w Krakowie przyglądaliśmy się obecnym na targach wzorom i wychwyciliśmy zbliżające się trendy w biżuterii. Przygotowaliśmy dla Was aż 6 kategorii, które będziecie powoli zauważać na ulicach, w social media i salonach jubilerskich – biżuteryjne trendy na sezon 2017 / 2018

 

 

1. Biżuteria origami

Biżuteria origami – byliśmy z Kamilem w szoku jak popularna stała się biżuteria origami. Nie spodziewaliśmy się tak ogromnej ilości przeróżnych wzorów biżuterii origami. Naszyjniki, bransoletki, kolczyki origami ze srebra, pozłacane i złote. Spokojnie możemy stwierdzić, że hitem biżuterii 2017 będzie właśnie biżuteria origami. Jest subtelna i nienarzucająca się. Słonie, pieski, koty czy ptaki origami – każdy znajdzie swój ulubiony wzór biżuterii origami.

 

 

2. Przeciągane kolczyki

Przeciągane kolczyki – nigdy wcześniej na targach jubilerskich nie widzieliśmy tak bogatej oferty przeciąganych kolczyków. Zdecydowana część przeciąganych kolczyków była z motywem origami, ale widzieliśmy też bardzo dużo piórek i skrzydełek.

Po targach pokazywałam mojej koleżance przeciągane kolczyki, jakie udało nam się zdobyć i byłam zdziwiona, bo nie wiedziała jak je założyć! Także, jeśli któraś z Was nie miała jeszcze na uszach przeciąganych kolczyków, to musicie wiedzieć, że mają one bardzo dużo plusów:

  • są bardzo wygodne w noszeniu
  • są bezpieczne i nie spadają z uszu
  • wcale nie ma problemów z ich zakładaniem

Ja sama mam kolczyki przeciągane przez ucho, które mają aż 20 cm długości a ich zakładanie nie stanowi dla mnie żadnego problemu, a są za to bardzo wygodne i robią spore wrażenie.

 

 

 

 

 

3. Chokery z koralikami przy szyi

Chokery z koralikami przy szyi – to modyfikacja chokerów, które od zeszłego roku są hitem w biżuterii. Takie modele nie są już zrobione z czarnego materiału. Są całe ze srebra albo złota, są subtelniejsze niż materiałowe chokery, a na łańcuszku zawieszone mają zawieszki: koraliki, krzyżyki, cyrkonie czy gwiazdki.

 

 

 

4. Biżuteria z kolorowymi kamieniami

Biżuteria z kolorowymi kamieniami – szczególnie niebieskimi i różowymi. W trakcie targów widzieliśmy bardzo dużo biżuterii z kolorowymi kamieniami: jedno bądź wielokolorowe komplety biżuterii, różne kształty kamieni, chociaż przeważały okrągłe i płaskie kształty przypominające kolorowe pastylki.

 

 

 

5. Złota biżuteria

Złota biżuteria – rozmawialiśmy z producentami biżuterii, którzy jednogłośnie mówią, że dużo więcej nosi się teraz złota. Złota biżuteria znacznie wyparła srebrną. Klienci wolą kupić delikatną złotą biżuterię niż cięższy komplet ze srebra w tej samej cenie.

 

6. Biżuteria dziecięca

Biżuteria dziecięca – to trend, który zauważyliśmy z Kamilem będąc w zeszłym roku na targach VICEZAORO we Włoszech. Byliśmy zaskoczeni, jak bardzo Włosi promują tego typu wzory, a jak mało jest jeszcze takiej biżuterii w Polsce. Dopiero teraz na targach JUBINALE udało nam się znaleźć firmy, które w końcu miały atrakcyjną ofertę dziecięcej biżuterii. To rodzaj biżuterii, który ma bardzo duży potencjał!