Moja historia z jubilerstwem jest już dość długa. Od dawna poznaję ten biznes na różnych płaszczyznach, dlatego dziś mogę podzielić się z Wami moim jednym spostrzeżeniem. Dotyczy ono kupowania biżuterii na prezent. Stwierdziłam, że pisanie o tym teraz jest dobrym pomysłem, bo zbliżają się święta i wiele osób może zastanawiać się nad kupowaniem trafionych prezentów pod choinkę.

BIŻUTERIA NA PREZENT – JAK WYBRAĆ?

Pracowałam kiedyś jako sprzedawca w stacjonarnych sklepach jubilerskich i mogę śmiało stwierdzić, że ta funkcja była dla mnie niezwykle cennym doświadczeniem. Mając bowiem bezpośredni kontakt z klientem, można bardzo dobrze poznać jego potrzeby. Wiele osób pytało, jaką biżuterię kupić na prezent. Problem jest dość błahy, o ile sami nie znajdziemy się w takiej sytuacji. Może być potrzebna biżuteria dla dziewczynki, biżuteria dla przyjaciółki, biżuteria dla chłopaka czy też biżuteria dla mamy bądź dziecka. Jest wiele okazji, więc i nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jaką biżuterię wybrać na prezent.

KOMPLET BIŻUTERII

Jednocześnie bardzo dobrym pomysłem jest kupowanie kompletów biżuterii. To sprawdzony sposób, który wielokrotnie świetnie zdał egzamin w praktyce. Kupując na prezent np. złoty naszyjnik, który posiada w komplecie złotą bransoletkę i kolczyki, możemy ułatwić sobie życie w przyszłości. Nie raz klienci cieszyli się, kiedy kupowali coś, co ma jeszcze dodatek do kompletu, bo mówili, że nie będą mieli problemu z kolejnym prezentem:) Jeśli np. złoty naszyjnik, który kupiliśmy w formie prezentu, spodoba się osobie, której go dajemy, to mamy wspaniałą sytuację. Możemy na kolejną okazję kupić biżuterię do kompletu, albo doradzić znajomemu, żeby to zrobił.

KOMPLET BIŻUTERII W ZASIĘGU RĘKI

Jest jeszcze inny powód, dla którego warto kupować biżuterię, która sprzedawana jest w zestawie. Jeśli robimy zrzutkę na wspólny prezent, to osoba obdarowywana może dostać poszczególne części kompletu od różnych osób/ części rodziny/ znajomych. Cały komplet biżuterii złotej lub srebrnej może być dla nas zbyt dużym wydatkiem, ale kupowany wspólnie jest już bardziej przystępny finansowo. A jak okazale wygląda! Jeden duży, efektowny prezent cieszy wiele bardziej niż kilka małych. Ponadto mając większy budżet, możemy spełnić czyjeś marzenia, na które ktoś nie mógłby sobie pozwolić. A czy właśnie nie o to chodzi w kupowaniu prezentów? W ramach inspiracji przygotowałam dla Was specjalną sesję z jednym z moich ulubionych kompletów biżuterii ze sklepu KINGY. Sami zobaczcie, jak świetnie prezentuje się biżuteria noszona w komplecie.